Komitet Międzykrajowy Polska – Izrael zaprasza do współpracy

Komitet Międzykrajowy Polska – Izrael zaprasza do współpracy

Drogie Rotarianki, drodzy Rotarianie, podczas spotkania Komitetów Międzykrajowych w Kielcach 29 marca zostałam powołana do przewodniczenia Komitetowi Polska –Izrael, o czym Gubernator Łukasz Grochowski poinformował w swoim kwietniowym komunikacie.

Od Shlomo Bronhera, który w przeszłości był przewodniczącym komitetu Izrael – Polska oraz od zebranych w Kielcach kolegów wiem, że komitet działał bardzo prężnie w czasie, kiedy kierowali nim Małgorzata i Adam Czajkowscy z RC Jelenia Góra Cieplice. Poprzeczka jest więc zawieszona wysoko i postaram się ze wszelkich sił sprostać wyzwaniu.

Mam propozycję dwóch przedsięwzięć związanych z młodzieżą, ale jestem otwarta na pomysły innych. Wyobrażam sobie, że wśród polskich Rotarian jest duże zainteresowanie kontaktami między naszymi krajami. Otrzymałam informację, że jest zapotrzebowanie na przyjacielską wymianę rotariańską z Izraelem.

Zależy mi stworzeniu zespołu, który będzie efektywnie działał, idealną sytuacją byłoby, gdyby w każdym mieście, w którym są kluby Rotary znalazł się ktoś, kto chciałby działać w ICC Polska – Izrael, ale wiem, że na to muszę sobie zapracować. Proszę, przekażcie moje zaproszenie na zebraniach Waszych klubów.

Zapraszam na spotkanie robocze w Toruniu 14 września 2019 r. Godzina i miejsce zostaną wyznaczone w zależności od liczby chętnych i tego skąd będziecie przyjeżdżać. Z przyjemnością oprowadzę Was po Toruniu, możemy dla chętnych zorganizować weekendowy pobyt. PROSZĘ O ZGŁOSZENIA DO 15 CZERWCA (TELEFONICZNIE LUB MAILOWO).

Na stronie dystryktu są moje dane, ale na wszelki wypadek podaję je tu raz jeszcze: annastawikowska@o2.pl, tel. 783 791 630.

Z rotariańskim pozdrowieniem,

Anka Stawikowska, RC Toruń

Fot. Ogród w Haifie. Źródło: pixabay.com/pl

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.