Kolejne Ogrody Sztuki z RC Warszawa Konstancin

Kolejne Ogrody Sztuki z RC Warszawa Konstancin

W Pałacu Cafe&Rest już po raz drugi RC Warszawa Konstancin zorganizował Rotariańskie Ogrody Sztuki. Fundusze zebrane podczas aukcji prac Bogusława Lustyka przeznaczone zostaną na wsparcie dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin.

Artysta przeznaczył na aukcję 13 prac, w tym obrazy – akryle, pastele, serigrafie i rzeźby. Jak mówił sam artysta podczas spotkania w Konstancinie, różnorodność technik artystycznych wynika z jego ciekawości sztuki i chęci poszukiwań i rozwoju artystycznego. Wszystkie prace wystawione na aukcji przedstawiały konie. To jeden z ulubionych tematów Bogusława Lustyka, który ponad 20 lat spędził w Stanach Zjednoczonych i chętnie malował galopujące mustangi widziane w Arizonie, czy sceny związane z wyścigami konnymi. Zaprojektował nawet oprawę plastyczną Kentucky Derby i jako drugi artysta w 125. letniej historii tego wyścigu został uhonorowany tytułem Oficjalnego Artysty Kentucky Derby.

Ciekawy cykl grafik wystawionych na aukcji to serigrafie z 1994 roku oparte na ilustracjach wykonanych wcześniej przez Bogusława Lustyka do zbioru poezji pt. „O TY, PIĘKNO KONIA”. Artysta dostosował ilustracje do techniki serigrafii.

Bogusław Lustyk zajmuje się malarstwem, rzeźbą i grafiką użytkową. W swojej sztuce pozostaje wierny atmosferze polskiej szkoły plakatu. Brał udział w ponad 80. indywidualnych i grupowych wystawach plakatu i malarstwa, za swoją twórczość zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień.

Goście II Rotariańskich Ogrodów Sztuki, organizowanych przez Klub w Konstancinie, dopisali świetnie. Aukcja prac artysty zakończyła się sukcesem, za co wszystkim licytującym ogromnie dziękujemy.

Dziękujemy również doskonałym muzykom za oprawę muzyczną podczas spotkania: Waldemarowi Malickiemu za koncert fortepianowy oraz Jerzemu Cieślawskiemu, który zaśpiewał kilka pięknych ballad i pieśni ze swojego repertuaru.
Ogromne podziękowania należą się również sponsorom: firmie Konica Minolta za druk katalogu artysty, firmie Dobre Wina za przepyszne wina oraz Sante Spa za ufundowanie czterech zaproszeń dla uczestników spotkania na wizytę w Day Spa.

Jagoda Karolczak
RC Warszawa – Konstancin
Fot. z arch. RC Warszawa Konstancin

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.