RC Białystok

Łukasz Zimnoch

CICO

Tomasz Michalik

Charter oraz przyjęcie do grona rodziny Rotary nastąpiło 19 stycznia 2016 roku.

Na początku naszej działalności skupiliśmy się na wsparciu współpracy międzysąsiedzkiej w dzielnicy Białegostoku Starosielce jak również działań związanych z zatrudnieniem oraz programami wsparcia osób z Zespołem Aspergera.

Nasz Klub organizuje Turnieje Piłkarskie tak zimą w hali jak i jesienią na otwartych boiskach podczas których zbieramy środki na prowadzenie naszych projektów.

Wsparliśmy Hospicjum stacjonarne „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku przy zakupie koncentratorów tlenu jak i budowy zabezpieczeń przeciwpożarowych w oddziale Hospicjum w Turośni Kościelnej. Nasz Klub także sfinansował budowę sensorycznego placu zabaw w Żłobku Integracyjnym nr 1 w Białymstoku.

Obecnie prowadzimy projekt poprawy możliwości edukacyjnych dzieci z Domów Dziecka w Białymstoku, wspieramy Festiwal Wymiany Kultur oraz organizujemy imprezy charytatywne takie jak „Koncert Ku Pamięci Karola”.

Nasz klub także pracuje w ramach Krajowych Komitetów Współpracy Polska – Litwa jak również Polska – Rosja.

Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi!