Jesienna Konferencja Rotaract

Jesienna Konferencja Rotaract

W dniach 19-21 października 2018 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się, zorganizowana przez RAC Kraków-Wawel, Konferencja Rotaract. Wzięło w niej udział blisko 50 osób, reprezentujących większość Klubów RAC.

Podczas tych kilku dni odbyło się Walne Zgromadzenie, prowadzono panele dyskusyjne a całość zakończyła uroczysta gala. Oto opinie uczestników o Konferencji:

Jagoda Zmarz, RAC Kraków-Wawel
Jesienna konferencja Rotaract’u organizowana przez klub Kraków-Wawel odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej, aby pokazać polskim Rotaractorom piękno naszych gór. Podczas dwudniowej konferencji Zarząd Dystryktu przeprowadził m.in. walne zgromadzenie, omówił projekt dystryktalny Rotaract’u oraz przedstawił dotychczasową pracę członków zarządu. Mieliśmy też okazję wziąć udział w dwóch panelach szkoleniowych – na temat bezpieczeństwa w sieci i udostępniania naszych danych na stronach i w aplikacjach (prowadzony przez członka RAC Kraków-Wawel Pawła Zarańskiego) oraz rozwijania kreatywności przy projektach i w życiu (wspaniały workshop od Mileny Wojnarowskiej – członkini RAC Warszawa-Śródmieście).

Krakowski klub podczas wieczornej gali postarał się umilić czas naszym kolegom i koleżankom w postaci koncertu kapeli góralskiej. Tematem przewodnim gali oraz całej konferencji był Folk. Zachęciliśmy uczestników do przywdziania tradycyjnych strojów pochodzących z ich regionów a sami dawaliśmy przykład w krakowskich ludowych strojach. W wydarzeniu wzięło udział kilku Rotarian, Oficerów Dystryktu z Przewodniczącym Komitetu ds. Rotaract Jakubem Szatkowskim, reprezentującym Gubernatora– za co serdecznie dziękujemy.

Anna Grzywacz, DRR 2018/2019
Ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych szczególnie dla Zarządu Dystryktu jak i klubu Kraków-Wawel. Przygotowania do konferencji zajęły nam wiele godzin i dni, ale mimo to satysfakcja jest ogromna. Udało się i zrealizowaliśmy w pełni nasz plan. Pokazaliśmy Wam nasze piękne góry, przybliżyliśmy kulturę góralską, mieliśmy szansę się razem szkolić a przede wszystkim zintegrować. Miło mi, że tak pozytywnie zaczynamy cykl naszych spotkań dystryktalnych. Wszystkim uczestnikom dziękuję za obecność i mam nadzieję do zobaczenia w większym gronie na szkoleniu zarządów w Trójmieście. Dziękuję również za miłe słowa, za to, że kilkakrotnie usłyszałam, że to była najlepsza konferencja w historii dystryktu! To dla nas największa nagroda i motywacja do dalszej służby.

Zuzanna Maruszewska, kandydatka do klubu RAC Kraków-Wawel
Kochani Rotaractorzy i przyjaciele! Czy zastanawialiście się kiedykolwiek co zrobić, aby czuć się spełnionym? Działać! Działać w Rotaract! To hasło numer 1. Śmiało mogę przyznać, iż wszyscy mogą odkryć swoje powołanie przy każdym nowym projekcie. Pomagamy! Hasło numer dwa. Przekonałam się, że Rotaract to coś więcej, to przyjaźnie, niepowtarzalne znajomości i wspaniali ludzie. Przyjaźń to hasło numer 3. Pierwsze spotkanie, projekty, konferencja! Spotkanie jesienne w Bukowinie Tatrzańskiej to moja pierwsza przygoda. Serdecznie dziękuję Ani Grzywacz i całemu mojemu Klubowi Rotaract Kraków Wawel! Mojemu? To już chyba oczywiste. Dołączajcie do klubu i trzymajcie się 3 głównych haseł: działamy, pomagamy, przyjaźnimy się. Nic więcej nie muszę pisać, pierwsza konferencja to tylko początek, ale przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

Zobacz też

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.