Jennifer Jones nominowana na Prezydenta Rotary

Jennifer Jones nominowana na Prezydenta Rotary

Jennifer E. Jones, członkini Rotary Club of Windsor-Roseland w kanadyjskim Ontario, została nominowana do roli Prezydent Rotary International w kadencji 2022-23, zostając tym samym pierwszą kobietą w 115-letniej historii organizacji, która dostąpiła tego zaszczytu.

Jeśli nie pojawi się żaden kontrkandydat, Jones zostanie oficjalną Prezydent-Nominatką w dniu 1 października 2020 roku.

Rotarianka mówi, że jej Plan Działań będzie katalizatorem, wzmacniającym wpływ, z jakim Rotary oddziałuje na świat.

– Obmyślając strategię działań, nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że nasza umiejętność dostosowywania się do zmian będzie swoistą Gwiazdą Polarną, prowadzącą nas przez najtrudniejszy okres ostatnich lat – wspominała Jones w swoim przemówieniu. – Światełko nadziei można dostrzec wśród najmniej sprzyjających okoliczności losu. Postawiłam sobie wymierne cele, dzięki którym otworzę wiele nowych możliwości w zakresie komunikacji, innowacji i edukacji.

Będąc pierwszą Prezydent-Nominatką, Jones doskonale rozumie, jak ważne jest przestrzeganie zasad Rotary dotyczących równości, różnorodności i zapobiegania wykluczeniom. – Wierzę, że najważniejszym elementem zachowania reguł równości będzie przyjmowanie do Rotary większej liczby kobiet i osób poniżej 40 roku życia, aby i te grupy mogły zostać przywódcami lokalnych społeczności – mówi Jones. – Zapewnię dwucyfrowy wzrost członków w każdej z tych grup, jednocześnie nie zapominając o całej naszej rotariańskiej rodzinie.

Jones jest założycielką i prezeską Media Street Productions Inc., wielokrotnie nagradzanego domu mediowego w Windsorze. Była również przewodniczącą Rady Dyrektorów University of Windsor i prezeską Regionalnej Izby Handlowej Windsor-Essex. Za swoje dokonania otrzymała nagrody, m.in. YMCA Peace Medallion, Queen’s Diamond Jubilee Medal oraz – jako pierwsza Kanadyjka – Wayne State University’s Peacemaker of the Year Award. Posiada tytuł doktor nauk prawnych.

Jones dołączyła do Rotary w 1997 r. i pełniła funkcje Wiceprezydent RI, Dyrektorki, Liderki Szkoleń, Przewodniczącej Komitetu, Moderator i Gubernator Dystryktu, a obecnie zasiada w Zarządzie Fundacji Rotary. Odgrywała kluczową rolę przy rebrandingu Rotary jako Prezeska Grupy Doradczej ds. Wzmocnienia Rotary. Jest współprzewodniczącą Komitetu End Polio Now Countdown to History Campaign, którego celem jest zebranie 150 mln. dolarów na całkowitą eradykację polio.

Jones kierowała niedawno telethonem #RotaryResponds, dzięki któremu zebrano środki niezbędne na walkę z COVID-19. Telethon obejrzało ponad 65 tys. osób. Otrzymała również rotariańską nagrodę Service Above Self Award oraz Citation for Meritorious Service od Fundacji Rotary. Jennifer i jej mąż, Nick Krayacich, są członkami Towarzystw Arch Klumph Society, Paul Harris Society oraz Bequest Society.

Ryan Hyland, Rotary International

Tekst opracowany na podstawie materiału Ryan Hyland

tłumaczenie: Rafał Tondera

Informacja i foto źródło: https://www.rotary.org/

 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.