IV Rotariański Wyścig Kaczek na Krznie

IV Rotariański Wyścig Kaczek na Krznie

Za nami IV Rotariański Wyścig Kaczek na Krznie, wydarzenia dla nas szczególne, bo budzące w nas i uczestnikach mnóstwo entuzjazmu, pozytywnej energii, radości i satysfakcji z uczestniczenia w czymś ważnym i dobrym.

24 czerwca, tak jak w ubiegłych latach, celem wyścigu była zbiórka środków na rzecz najmłodszych, tym razem dla dzieci ze świetlic środowiskowych „Dziupla” i „Promień”, pod hasłem „Pozwól dzieciom wyjechać na wakacje”. Mimo niesprzyjającej aury, w deszczową, pochmurną i wietrzną pogodę  mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic przybyli licznie a członkowie Klubu niezawodnie stawili się do ofiarnej pracy.

Na wyścig przybył także Gubernator Dystryktu 2231 RI Marian Jerzy Korczyński. Wydarzenie uświetnili swymi występami m.in.: doskonała grupa Hard Gock, Bartek Peszuk czy Zuzia Janik, a nieformalnym hymnem zaczynającym wyścig już po raz drugi zostało „I love rock’n’roll” .

Zabezpieczenia medycznego podjęło się charytatywnie Nadbużańskie Centrum Medyczne. Emocji, zabawy i gorących serc jak zwykle nie zabrakło. Kaczuszek w rzece ofiarnie pilnowali członkowie Klubu Morsa z Białej Podlaskiej.

Dzięki hojności firm mieliśmy wspaniałe nagrody główne (min. lot widokowy nad miastem – Piotrans, bon 3000 zł – Retrowood), natomiast RC Biała Podlaska ufundował nagrodę za I miejsce jaką był telewizor LG (zdobycia jej gratulujemy Ani z Rakowisk).

Na uczestników wyścigu czekało wiele niespodzianek, w tym ponadto blisko 70 nagród ufundowanych przez firmy i osoby fizyczne, 30 kuponów na bezpłatne pizze ufundowanych przez Diana Catering, prezenty w formie zabawek pluszowych dla dzieci czy filmów DVD.

Po zakończonym wyścigu zostaje refleksja, że o udanym wydarzeniu nie decyduje słońce i pogoda, ale gorące serca uczestników. Dziękujemy serdecznie mediom za sympatyczne relacjonowanie imprezy oddające jej klimat oraz Mariuszowi Maksymiukowi z Radia Biper za świetne, pełne humoru prowadzenie wyścigu. Do zobaczenia za rok.

Janusz Matusiak

RC Biała Podlaska

A oto relacje jakie ukazały się w lokalnych mediach:

RADIO LUBLIN

PULS MIASTA

Zobacz też

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.