IV Regaty Charytatywne RC Gdańsk Centrum

IV Regaty Charytatywne RC Gdańsk Centrum

IV Regaty Charytatywne Klubu Rotary Gdańsk Centrum za nami! Dopisało dosłownie wszystko: pogoda, wiatr i najważniejsze, frekwencja. W tym roku udział w regatach wzięło rekordowe 12 drużyn z całej Polski, z których każda zasłużyła na wyróżnienie!

 • Byli z nami:
  · Kogifi Digital-(Jakub Koba Jacek Guziński Maciej Ossowski Agnieszka Koba Barbara Krywult)
  · EQUILIS – (Anna Dużyńska Monika Woźniak-Zawioła, CCIM Piotr Fuliński Małgorzata Wiśniewska)
  · SoftServe – (Pawel Lopatka PMP® Pawel Panowicz Oleksiy Merkulov)
  · Domesta Sp. z o.o.
  · ERGO Hestia
  · ZIO App
  · LENMAR * LENMAR GROUP * LENMAR AGENCJA CELNA
  · GFT Technologies
  · CBRE Poland (Paweł Boczar Tomasz Chojnacki Tomasz Toboja Marta Pyziak Adam Brzostowski)
  · Biuro Rachunkowe Profit Joanna Głowacka
  · Centrum Medyczne HCP
  · Onkonet – Tomasz Jastrzebski, Zbigniew Gutkowski

Specjalne podziękowania dla naszego Prezydenta i zarazem pomysłodawcy regat i głównego ich organizatora Rafała Sosnowskiego oraz Rafał Sawickiego, który był odpowiedzialny za organizację regat z ramienia Yacht Clubu Sopot – Panowie bez Was to by się nie udało!

Team Rotary:
Jarosław Zdzitowiecki, MBA, Piotr Stefanski, Malgorzata Undzillo-Haverberg, Jarosław Kabath, Janusz Zdzitowiecki, Piotr Zdzitowiecki, Maciej Pestka, Daniel Grabowski, Hasan Ciftci.

A oto link do filmu z Regat

Małgorzata Undziłło-Haverberg, RC Gdańsk Centrum

Fot. z arch. RC Gdańsk Centrum

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.