Inspirująca Gala Charytatywna

Inspirująca Gala Charytatywna

XXIII Choinka Rotariańska była zorganizowana 8.12.2018 roku w warszawskim hotelu Sheraton (miejsce spotkań RC Warszawa City) i zgromadziła ponad 260 gości z wielu klubów warszawskich oraz z całej Polski. Tradycyjnie z nami były też kluby partnerskie naszego klubu: RC Berlin Luftbruecke oraz RC Milano Nord – fundatorzy głównych nagród Gali.

Gości witał zespół jazzowy Warsaw Dixie Jazzmen oraz kieliszek szampana, co wprowadziło wszystkich w wesoły nastrój już od samego początku.

Galę zaszczycili swoją obecnością, między innymi, członek zarządu RID Piotr Wygnańczuk i Ambasadorowie Wietnamu oraz Estonii.

W ciągu oficjalnej części wieczoru wręczono odznaczenia Paul Harris Fellow dla Katarzyny Borowik z RC Warszawa City oraz dla Jerzego Szerszenowicza z RC Giżycko.

Do naszego klubu oficjalnie przyjęto 3 nowych członków: Adama Jedynaka, Grzegorza Widawskiego i Mateusza Dackiewicza. Mateusz także poprowadził razem z naszym Matthieu Bondu wstępną część wieczoru. Druga część była pod precyzyjną kontrolą naszego Past Gubernatora Andrzeja Ludka.

Gwiazdą wieczoru był rotarianin, pianista i showman Waldemar Malicki ze swoim zespołem solistów, którzy są dobrze znani jako Filharmonia Dowcipu. Koncert był na bardzo wysokim poziomie muzycznym, a genialny styl komediowy przypominał najlepsze tego typu tradycje z klubów w Las Vegas. W dalszej części wieczoru muzycy zaprezentowali piękną wiązankę kolęd w unikalnych aranżacjach.

Aukcję unikatowych i bardzo wartościowych nagród prowadziła znana aktorka Laura Łącz, która bardzo elegancko zaprezentowała charakter tych nagród ponieważ osobiście znała wielu ich darczyńców. Oczywiście bardzo dziękujemy wszystkim naszym sponsorom. Nagrody fantowe i te przeznaczone na aukcję były imponujące i wzbudziły wielki entuzjazm wśród gości. To zaowocowało bardzo dobrym wynikiem finansowym Gali (ponad 80 000 zł) i w związku z tym dwa czołowe projekty naszego klubu będą jeszcze bardziej mogły pomóc nie tylko naszym polskim lekarzom w powstrzymywaniu raka, ale też polskim dzieciom w trudnych warunkach w uczeniu się języków i rozwijaniu swojej tożsamości.

Prezentacja tych projektów była ważną częścią tego wieczoru:

Nasz projekt „Stop Cancer” był przedstawiony przez Prorektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. Barbarę Górnicką razem z Dr. Waelem Suleimanem oraz Mieczysławem Maciążkiem. Dzięki środkom już zebranym wartość naszego całego rotariańskiego Global Grantu wyniesie sporo ponad 100 000 USD.

Na przedstawionym w trakcie Gali filmie, o naszym drugim wieloletnim projekcie Good Start, opowiedziała jego twórczyni, Anna Wieczorek. Ten polski projekt był już opisany dwukrotnie w światowym czasopiśmie Rotarian, ponieważ jest prawdopodobnie najbardziej udaną interaktywną metodą nauczania języka angielskiego na świecie dla młodzieży, a także dla osób w starszym wieku.

Gala obfitowała w wiele wspaniałych wydarzeń i mogliśmy cieszyć się, że ta impreza nie tylko integrowała ludzi z wielu krajów, ale też umożliwiła finansowanie wyśmienitych projektów ważnych dla całego społeczeństwa. Tak, jak wspominali nasi konferansjerzy, 100% środków netto zebranych w ciągu tej imprezy będzie użyte wyłącznie na projekty bez żadnych dodatkowych opłat administracyjnych.

To jest naprawdę inspirujące. Rotary działa w podobnym trybie w prawie 200 krajach na świecie i dlatego mamy najwyższy ranking w kategorii międzynarodowych instytucji charytatywno-dobroczynnych.

Wraz z Prezydentem naszego Klubu Dr. Alexem Kartselem i całym zarządem, dziękujemy wszystkim za wspieranie nas Waszą obecnością, entuzjazmem i szczodrością!

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i wspaniałego Nowego Roku 2019.

Mark Krawczyński
Past Prezydent RC Warszawa City

Fot. z arch. RC Warszawa City

Zobacz też

Rotariańscy kolarze zapraszają

Rotariańscy kolarze zapraszają

Fellowship Kolarzy FCS Cycling to Serve – Poland Chapter zaprasza do udziału w swoich wydarzeniach i imprezach. Naszym cyklicznym wydarzeniem…

119 urodziny Rotary International

119 urodziny Rotary International

Rotary ma 119 lat. Historia naszej organizacji rozpoczęła się od wizji jednego człowieka — Paula Harrisa. Adwokat z Chicago założył…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.