III Żeglarskie Regaty Charytatywne

III Żeglarskie Regaty Charytatywne

RC Gdańsk Centrum wspólnie z Yacht Clubem Sopot zorganizował we wrześniu 2020 r. III Żeglarskie Regaty Charytatywne. Miejscem zawodów był akwen przy słynnym Molo w Sopocie. Fantastyczni uczestnicy, szybkie jachty oraz doskonała pogoda sprawiły, że zawody były bardzo udane i dzięki tej rywalizacji został spełniony najważniejszy cel zawodów – zakup sprzętu rehabilitacyjnego CRYO-T2  do rehabilitacji niepełnosprawnych sportowców i paraolimpijczyków dla Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego „Szansa – Start Gdańsk”. Sprzęt został dostarczony na początku stycznia 2021. Jest to uniwersalny aparat do krioterapii zalecany do małych, prywatnych gabinetów fizjoterapeutycznych. Dzięki urządzeniu sportowcy z pewnością będą mogli liczyć na sprawniejszą rehabilitację co w ostatecznym rezultacie będzie miało wpływ na doskonałe wyniki sportowe.

Niestety, pandemia nie pozwoliła na organizację zaplanowanego IV Wyścigu Smoczych Łodzi, który tradycyjnie ma miejsce w reprezentacyjnym miejscu Gdańska – na Motławie tuż przed gdańskim Żurawiem.

Oczywiście, jako klub i organizator nie tracimy nadziei. Na rok 2021, nasze sztandarowe wydarzenia klubowe, czyli Wyścig Smoczych Łodzi oraz Regaty Żeglarskie, są w planach i w tym momencie pracujemy nad terminami. Szczegółowe informacje o planowanych zawodach będziemy zamieszczać na naszym profilu facebookowym  https://www.facebook.com/rotarygdansk oraz na stronie http://rotary-gdanskcentrum.org/

Do zobaczenia!

Rafał Sosnowski, Prezydent RC Gdańsk Centrum

Fot. z arch. RC Gdańsk Centrum

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.