III Rotariańska Choinka z RC Giżycko

III Rotariańska Choinka z RC Giżycko

15 grudnia 2018 roku Rotary Club Giżycko zaprosił dzieci z miasta i okolic na III Rotariańską Choinkę do giżyckiej Ekomariny. W tym roku w zabawie uczestniczyło ponad 250 dzieci wraz z rodzicami. Naszymi gośćmi były również dzieci z zespołu muzycznego z Sokółki. Niestety, dziecięcy zespół z Kaliningradu nie dojechał na czas – bardzo długo czekali na granicy – przyjęliśmy ich dopiero wieczorem w „Komturze” w Woźnicach.

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. „Elfy Świętego Mikołaja” – animatorki miały świetne pomysły na wspólne zabawy, z pomocą Ity Haręzy i Ewy Klimek – Rotary Club Białystok – dzieci przygotowywały ozdoby choinkowe i dekorowały wielką choinkę. Dużo radości sprawiało małym i większym budowa z tysięcy klocków lego wielkich wież i domów, śpiewanie kolęd i piosenek z Grzesiem Masiejczykiem oraz ciągnięcie sań z Świętym Mikołajem i ślicznymi Śnieżynkami. Dzieci koniecznie musiały sprawdzić, czy broda Mikołaja jest prawdziwa – brawo dla Mikołaja Franka Rodaka, że to wytrzymał.

Podczas całej zabawy wolontariusze dbali o to, żeby nie zabrakło gofrów, popcornu, waty cukrowej, cukierków, ciast i ciasteczek oraz napojów.

Organizatorzy – RC Giżycko – serdecznie dziękują wszystkim współorganizatorom, sponsorom i wolontariuszom za okazaną pomoc i zaangażowanie. Są nimi: pan Wojciech Iwaszkiewicz – Burmistrz Giżycka, pani Elżbieta Junowicz – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni w Gajewie, państwo Kazimierz, Paweł i Katarzyna Bagińscy – BOSS Alkohole Świata Węgorzewo, państwo Krzysztof i Katarzyna Szwejk, pan Janusz Szczękulski – Prezes WSS Społem Warszawa Wola, Hotel Europa, Giżycka Grupa Regatowa, MOSiR, pani Joanna Michalak, pani Ita Haręza oraz koleżanka Ewa Klimek – Rotary Club Białystok.
Dzieciom i rodzicom dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy w przyszłym roku.

Evelyna Jelec, RC Giżycko
Fot. Jarosław Majkowski

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.