II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Rotary Dzieciom”

II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Rotary Dzieciom”

W dniach 30.09-1.10 2017, na stadionie lekkoatletycznym Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Klub Rotary Białystok pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Do Turnieju zgłosiło się 16 drużyn z Białegostoku i z regionu. W pierwszym dniu zawodów drużyny rozgrywały eliminacje w czterech grupach. Mecze rozgrywane były równolegle na dwóch boiskach w drużynach w składzie bramkarz plus 5 zawodników w polu.

Dochód z organizacji rozgrywek zostanie przeznaczony dla Integracyjnego Żłobka Miejskiego nr 1 w Białymstoku, przy ulicy Wesołej 10. Już wiadomo, że dzięki zebranym podczas wydarzenia funduszom, cel budowy nowego sensorycznego placu zabaw zostanie osiągnięty.

O dobra atmosferę wydarzenia dbał personel Żłobka wraz z panią Dyrektor placówki Teresą Walaszek, zapewniając ciepłą herbatę i własne wypieki, a dla dzieci cały szereg gier i zabaw. Na stoisku Żłobka rodzice mogli uzyskać fachowe porady, a także publikacje na temat wychowania dzieci.

W niedziele odbyły się finał Turnieju. Po emocjonujących rozgrywkach pierwsze trzy drużyny miały taką samą ilość punktów i wygrana oraz miejsca na podium zależały tylko od różnicy bramkowej. Zwycięskim zespołem okazała się Kraska, na drugim miejscu uplasowała się drużyna SMP Poland, a trzecie miejsce zajął Zespół PGE, czwarte zaszczytne miejsce przypadło dla drużyny Kombinatu Budowlanego. Końcowe wyniki w tabeli poniżej:

Zawody odbyły się w przyjacielskiej atmosferze. Nagrody ufundowane przez sponsorów rozgrywek wraz z pucharami dla zespołów biorących udział w wydarzeniu wręczali Pani Teresa Walaszek Dyrektor Miejskiego Żłobka Integracyjnego nr 1 oraz Prezydent Klubu Rotary Białystok Tomasz Michalik wraz z Prezydentem Elektem Jarosławem Barańczukiem. Turniej prowadzili Past Prezydent Łukasz Zimnoch i Prezydent Nominat Marcin Dolida.

Serdecznie dziękujemy licznym kibicom, sponsorom i patronom medialnym oraz harcerzom wolontariuszom, a także Angeli, Maćkowi i Łukaszowi, którzy wspierali organizację Turnieju. Najgorętsze podziękowania przekazujemy zawodnikom, którzy z zapałem i zaangażowaniem, w atmosferze fair-play, zapewnili sukces naszych zawodów oraz gospodarzowi rozgrywek Dyrektorowi BOSiR Panu Pawłowi Orpikowi. Dziękujemy także zaprzyjaźnionym z nami: Robertowi Kuźmie oraz Darkowi Matysiukowi, za obsługę zdjęciową i medialną Imprezy. Dzięki ich zaangażowaniu było o naszym Turnieju głośno u naszych partnerów medialnych: Radio Akadera, BIA 24, Gazeta Wyborcza jak i na Facebooku.

Wsparli nas także nasze koleżanki i koledzy z Klubów Rotary Giżycko, Olsztyn, Bartoszyce i Olsztyn – Varmia. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Klub Rotary Białystok.

Strona www Żłobka http://www.zlobek.duna.pl/index.php?go=wczesne-wspomaganire-rozwoju
Strona www Klubu Rotary http://rotary.bialystok.pl/
Fanpage Klubu Rotary Białystok https://www.facebook.com/Rotary.Bialystok/

Tomasz Michalik

RC Białystok

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.