I charytatywny bieg przedszkolaków

I charytatywny bieg przedszkolaków

We wtorkowe przedpołudnie, 29 czerwca 2021 roku, na stadionie miejskim w Inowrocławiu dzieci z inowrocławskich przedszkoli: Akademia Przedszkolaka „Słoneczko”, „U Jasia i Małgosi”, „Kujawskie Dzieci”, „Muzyczna Kraina”, „Miś”, „U Natalki i Kubusia” oraz przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 9 wzięły udział w I biegu charytatywnym „Po jeden Uśmiech”.

Współorganizatorem tego wydarzenia był Rotary Club Inowrocław. Dzieci biegły „Po Jeden uśmiech” dla koleżanki lub kolegi, który otrzyma finansowe wsparcie na leczenie w najbliższym czasie.

Ideą organizatorów było zaszczepienie przedszkolakom idei niesienia pomocy potrzebującym dzieciom w swojej grupie wiekowej. Uczestnicy zawodów, choć z różnych przedszkoli, biegli w jednej drużynie Rotary Kids.

W ten sposób dzieci w praktyce realizowały jeden z punktów projektu ABC Ekonomii obejmujący wolontariat i niesienie pomocy innym.
Każdy przedszkolak otrzymał medal oraz okolicznościową koszulkę i czapeczkę. Dużo uśmiechu i radości wywołał także słodki poczęstunek w postaci przepysznych lodów.

Dzielnym przedszkolakom gorąco kibicowali m. in. Przewodnicząca Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Ewa Witkowska, zastępca Wójta Gminy Inowrocław Marek Karólewski, dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław Małgorzata Makowiecka, Magdalena Kaiser Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urząd Miasta Inowrocław, Magdalena Klimek dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław „Akademia Przedszkolaka” Lidia Staszak.

RC Inowrocław składa serdeczne podziękowania dla sponsorów i organizatorów, którzy wsparli to wydarzenie: Wójta Gminy Inowrocław Tadeusza Kacprzaka, Miasta Inowrocław, Ośrodek Sportu i Rekreacji za przygotowanie stadionu oraz oprawę przedsięwzięcia, Inowrocławskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego sp. z o.o., Tomaszowi Jarząb, Regionalnemu Przedstawicielowi Gubernatora polskiego Dystryktu Rotary – za smaczne lody, które wśród dzieci i dorosłych zrobiły furorę. Dziękując wszystkim za zaangażowanie i wsparcie osobne podziękowania kierujemy także do Radnego Miejskiego Jarosława Kopcia, Intermetal sp. z o.o., InstalPak z Pakości, za przekazanie środków pieniężnych, które będą przeznaczone na rehabilitację oraz leczenie dla wybranego przedszkolaka.

Rafał Mikołajewski, RC Inowrocław
Fot. z arch. RC Inowrocław

Zobacz też

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.