II Charytatywny Bal Halloween. Zebraliśmy 25 713,38 pln!

II Charytatywny Bal Halloween. Zebraliśmy 25 713,38 pln!

Piękne damy i wspaniali dżentelmeni byli uczestnikami II Charytatywnego Balu Halloween zorganizowanego przez Rotary Club Olsztyn Varmia (RCOV), który odbył się 24 października 2015 r. w pustym magazynie Banku Żywności w Olsztynie. Dokładna lokalizacja była tajemnicą dla zaproszonych gości do samego rozpoczęcia imprezy! Wtajemniczeni byli wyłącznie kierowcy korporacji taksówkarskiej Green Taxi i tajemnicy dotrzymywali, dowożąc zaskoczonych uczestników Balu wprost na miejsce wydarzenia.

Magazyn został przystrojony przez członków Klubu RCOV w stylu Noire Moulin Rouge, a efekt pogłębiony został przez fenomenalne projekcje wielkoformatowe. Na przywitanie mrocznie przygrywał Kwartet Smyczkowy Avista, wprowadzając wszystkich w nastrój przywodzący na myśl stare, czarno-białe filmy grozy. Po chwili gęsią skórkę zmył deszcz emocji i fala gorąca za sprawą występu Grupy Estradowej Flame! Tancerki wykonały brawurowy pokaz, który został przyjęty gromkimi brawami, a entuzjazm gości nie słabł ani przez chwilę, gdyż moment po tym na scenie pojawił się zespół Korzuh! Panowie zagrali rewelacyjny set, który nikogo nie pozostawił biernym i każdy bawił się jak na najlepszym koncercie rockowym! Koncercie z najlepszą i najstraszniejszą zarazem publicznością! Owa straszność polegała na genialnym przebraniu się przez niemal wszystkich uczestników, którzy swoje wizerunki chętnie utrwalali w ustawionej w jednej z sal Fotobudkarni. A było co utrwalać! Komisja wybierająca najlepsze przebranie miała nie lada kłopot! Gdy już udało się wyłonić trójkę zwycięzców wręczono im nagrody. Sponsorzy spisali się na medal i tak za pierwsze miejsce laureat otrzymał dwuosobowe zaproszenie na Magiczny Bal Sylwestrowy w Omega Hotel*** i muchę autorstwa Edyty Kleist, za drugie miejsce nagrodą było dwuosobowe zaproszenie na nurkowanie z Akademią Wychowania Nurkowego w Olsztynie zaś za miejsce trzecie laureat otrzymał rodzinkę ręcznie wykonanych pluszowych kotów od Manufaktury Marty. Warto jednak dodać, że wszystkie przebrania zasłużyły na wyróżnienie i gdyby to tylko było możliwe każdy z gości wróciłby do domu ze zwycięską statuetką. Nikt nie jest w stanie pojąć, jak temu wszystkiemu podołał koncertowo prowadzący Bal dziennikarz Radia Olsztyn, Mariusz Trzmiel! Trzymał rękę na pulsie i nawet na chwilę nie dał gościom odetchnąć, komentując na bieżąco, co dzieje się dookoła. A działo się dużo. Symultanicznie, w sali obok, pod pędzlem Roberta Listwana powstawało dzieło sztuki, które później było obiektem licytacji! Obraz w początkowej fazie tworzenia był, literalnie rzecz biorąc, obrzucony jajami. Każdy z obecnych mógł nabyć od artysty pełne farby jajo, oddać rzut i w ten sposób przyczynić się zarówno do powstania tła obrazu, jak i do wsparcia celu Balu, jakim było zbiórka środków na integrację społeczną dzieci niepełnosprawnych oraz dofinansowanie akcji Banku Żywności „Pomarańczowa Szkoła”. Goście chętnie włączyli się do zabawy i w krótkim czasie Robert Listwan mógł zabrać się do swojej pracy twórczej. W tym samym czasie w sali estradowej występ miały kolejne gwiazdy Balu – panie z Anabelle Academy, które wykonały taniec pole dance!

Bardzo ważnym elementem II Charytatywnego Balu Halloween były licytacje zebranych przez członków RCOV wartościowych przedmiotów, jak i wspomnianego już obrazu autorstwa Roberta Listwana. Najwyższą cenę osiągnęło właśnie jego dzieło, które – jak ćwierkały jaskółki – zawiśnie w rockendrollowym pokoju muzycznym u zwycięzcy licytacji, następnie piłka z autografem Roberta Lewandowskiego (tak, tak!), której wartość z pewnością znacznie wzrośnie po otrzymaniu przez niego Złotego Buta! Wylicytowano także bluzę Reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn oraz voucher na świąteczną dziecięcą sesję fotograficzną u wspaniałej fotografki Joanny Barchetto.

Po zakończeniu wszystkich przygotowanych atrakcji rozpoczęła się zabawa do bladego jak oblicza gości świtu! A ci, którzy zmęczyli się wywijaniem hołubców na parkiecie mogli dać nogom odpocząć w trakcie rozwiązywania zawiłych zagadek przygotowanych przez Mr. Escape Room. Tu nogi może i odpoczywały ale wycisk dostały szare komórki naszych gości! Wyśmienity catering zapewniony był przez Pierogową Zagrodę, a słodkości zrobione były przez członków RCOV i zniknęły co do okruszka! Jedyne wiktuały, które ostały się do nazajutrz, to… wielkie pomarańczowe dynie.

Nie wiemy jak Wy, drodzy goście, ale my już się nie możemy doczekać balu w przyszłym roku. Pomysł na niego już mamy, więc szykujcie się na jeszcze bardziej szaloną zabawę w jeszcze bardziej nieprawdopodobnej oprawie. Obserwujcie nasze działania i do zobaczenia na naszych kolejnych imprezach!!!

Tekst i fot. z arch. RC Olsztyn Varmia

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnaliśmy w dniu 27 maja 2024 r. naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.