Houston, mamy… Konwencję!

Houston, mamy… Konwencję!

Podobne słowa przyciągnęły przed laty miliony telewidzów, a Światowa Konwencja Rotary International w Houston zbierze w dniach 4-8 czerwca 2022 r. równie spektakularne tłumy Rotarian!

Nasi przyjaciele zapraszają nas w miejsce, gdzie rozpoczął się podbój kosmosu, a poza dosłownymi gwiazdami spotkacie również dziesiątki tysięcy członków klubów Rotary, Rotaract i Interact, którzy was zainspirują do wspólnego działania i podzielą się z wami niesamowicie pozytywną energią.

Miałem okazję brać udział w każdej Światowej Konwencji RI od 2014 r., a nawet przemawiać podczas kilku z nich i muszę przyznać, że wszystkie ceremonie otwarcia zapierają dech w piersiach, a zdobyte doświadczenia i kontakty pozwoliły mi nawiązać długotrwałe znajomości z prawdziwymi pasjonatami w swoich dziedzinach.

Gdy pierwszy raz postawiłem krok w hali głównej Konwencji, otoczyło mnie ponad dziesięć tysięcy twarzy – a dużą część z nich do dzisiaj dumnie nazywam kolegami i przyjaciółmi. Hala główna znajdowała się w okrągłym budynku, więc można było jednym spojrzeniem objąć całą Konwencję i wszystkich Rotarian – z lewej, prawej, a nawet z góry i z dołu! Przepełniały nas wspaniałe uczucia jedności i wzajemnej życzliwości.

W 2000 r. udało mi się na żywo obserwować ceremonię otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Było to niesamowite przeżycie, które naładowało wszystkich potężną dawką energii, ale to Światowa Konwencja Rotary International w 2014 r. sprawiła, że poczułem się naprawdę wyjątkowo – wiedziałem bowiem, że każdemu uczestnikowi tego ogromnego wydarzenia przyświeca ten sam cel.

Jestem przekonany, że Światowa Konwencja w Houston będzie jeszcze bardziej inspirująca dzięki niewyczerpanym pokładom energii, które magazynowaliśmy przez ostatnie lata w okresie reżimu sanitarnego.

Tego trzeba doświadczyć na własnej skórze – tej wielkiej mocy i szacunku, którym darzymy siebie nawzajem. Odkryjmy wspólnie nowe horyzonty!

Polaków już nie obowiązuje wiza przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych, a do połowy grudnia 2021 r. możecie skorzystać z promocyjnej ceny pakietu w wysokości 475 USD – potem cena wzrośnie do 575 USD. Jeśli Konwencja zostanie odwołana przez wzgląd na pandemię, otrzymacie pełny zwrot kosztów uczestnictwa, a jeśli wniesiecie o zwrot z innego powodu, poniesiecie 50 USD kosztów administracyjnych.

Wejdźcie na stronę Światowej Konwencji RI, aby dowiedzieć się więcej i zarezerwujcie sobie datę 4-8 czerwca 2022 r.

https://convention.rotary.org/en/houston

 

Autor: Mark Krawczyński, RC Warszawa City

Parafraza: Rafał Tondera, RC Warszawa Józefów / RAC Warszawa

Grafika poniżej: Rafał Tondera, RC Warszawa Józefów / RAC Warszawa

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.