Greg Gregorczyk Gubernatorem Nominatem na kadencję 2025/2026

Greg Gregorczyk Gubernatorem Nominatem na kadencję 2025/2026

Greg Gregorczyk urodził się 26 października 1972 r. w Kozienicach. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Neofilologii (specjalizacja – języki romańskie). Ukończył Polish-French Insurance Institute (Ecole Nationale d’Assurances) Warsaw-Paris 2004-2005.

Zajmował wiele odpowiedzialnych stanowisk w zarządach spółek z sektora pośrednictwa ubezpieczeniowo-finansowego wchodzących do Polski, głównie z obszaru francuskojęzycznego.

Biegle – oprócz języka polskiego – posługuje się językami angielskim, francuskim i rosyjskim, komunikatywnie porozumiewa się po hiszpańsku i po włosku.

Służbę rotariańską rozpoczął w roku 2006 w RC Warszawa Sobieski; w roku 2023 mija więc 17 lat jego działalności w Rotary.

Od 16 maja 2022 członek Klubu Warszawa City – m.in. odpowiedzialny za działania związane z PR.

W czasie rotariańskiej służby pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji zarówno na poziomie swojego poprzedniego macierzystego anglojęcznego Klubu RC Warsaw Wilanów: Club Foundation Chair (2020-2022), Club Membership Chair (2018-2020), Club President (2017-2018), Club Treasurer (2016-2017) oraz na poziomie dystryktu 2231 (District Executive Secretary (2018-2021, 2022-2023) Assistant Governor (2018-2021).

Pełni funkcję Przewodniczącego Polskiej Sekcji Komitetu ICC Polska Tunezja; jego odpowiednikiem po stronie tunezyjskiej jest konsul honorowy Rzeczypospolitej Polskiej Fredj Aziz z Klubu RC Kairouan les Aghlabides w Tunezji, Dystrykt 9010 (w skład którego wchodzą: Algeria, Maroko, Mauretania i Tunezja).

Obecnie zawodowo rozwija i prowadzi consulting dla start-upów z branży fin / insur-tech, a równolegle rozwija swój własne przedsiębiorstwo w obszarze prezentów spersonalizowanych i pasjonuje się digital marketingiem i ecommerce.

Jego hobby to dziennikarstwo, czytanie, gotowanie, podróże i … słowo pisane. Na lata 2023 – 2024 planuje wydanie pierwszej książki o ikonach lat 80-tych w Polsce opartą o wywiady przeprowadzone ze znanymi osobami z tamtych czasów (wśród jego rozmówców znaleźli się Lech Wałęsa, Bronisław Cieślak, Władysław Kozakiewicz, Krzysztof Jaryczewski, Jerzy Urban, Papcio Chmiel i wielu, wielu innych), z której część dochodu planuje przeznaczyć na wsparcie polskiego Rotary.

Prywatnie pasjonuje się kulturą żydowską, przez długi czas brał aktywny udział w projekcie odnawiania zniszczonych i zapomnianych cmentarzy żydowskich w Polsce (Poland Jewish Cemetery Restoration Project, przy wsparciu Ambasady USA i Izraela.

Na pytanie: Czym jest dla mnie Rotary? Greg odpowiada:

„Rotary to niezgoda na świat, który zastaliśmy. Na jego niesprawiedliwości i nierówności. To wizja „naprawiania świata” by uczynić go lepszym. To obietnica lepszego jutra, poprzez służbę ponad korzyść własną i aktywne działanie w grupie z tymi, którzy podzielają te same wartości i cele, choć przecież każdy z nas jest zupełnie różny! I absolutnie nieprawdopodobny bonus – „wisienka na torcie” – rotariańskie przyjaźnie, które są nie tyle „produktem ubocznym”, co wspólnym mianownikiem i spoiwem wszystkiego, a często są to przyjaźnie przekraczające nawet granice państw. Rotarianin – to taki obywatel świata, ale z misją do spełnienia, misją pomocy innym, którzy akurat znaleźli się w potrzebie.”

Czy masz marzenia związane z Rotary?

„Chciałbym, żeby polskie Rotary odzyskało należny blask i atrakcyjność. To splendor wynikający zarówno z przynależności do szlachetnej i elitarnej organizacji o szczytnych wartościach, ale także duma z ponad stuletniej historii Rotary i wszystkich naszych osiągnięć. Marzy mi się Rotary bardziej liczne i prężne! Dlaczego nie ma klubów Rotary w każdym większym polskim mieście? Czyż w Radomiu, Płocku, Sandomierzu, Kozienicach lub w Malborku nie ma ludzi o dobrych sercach i chęci działania ponad korzyść własną? Nie wierzę w to! Tyle pracy i wyzwań przed nami: wojna u granic kraju, biedniejące społeczeństwo, wyzwania klimatyczne i wiele wiele innych. Jako „primus inter pares” wierzę bez cienia wątpliwości w powodzenie tej misji i bardzo liczę na tych wszystkich, którzy do tej pory dawali mi odczuć swoje wsparcie. Let us rock this boat – nothing’s gonna stop us now! Liczę na Was wszystkich i każdego z osobna! „

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.