Gorzowscy Rotarianie podarowali dzieciom radość

Gorzowscy Rotarianie podarowali dzieciom radość

W świetlicy „Pod Tęczą” w Gorzowie powstała nowa sala. Tu dzieci mogą dać upust energii! Dzieci ze świetlicy środowiskowej „Pod Tęczą” w Gorzowie mają nową, pięknie wyremontowaną salę. To prezent jaki podarowali podopiecznym placówki członkowie gorzowskiego Klubu Rotary. Odnowili pomieszczenie własnymi siłami i środkami. Łączny koszt wszystkich robót i dostarczonego do świetlicy wyposażenia wyniósł 20 tys. zł.

Świetlica przy ulicy Mieszka I w Gorzowie to  miejsce, które zapewnia dzieciom nie tylko opiekę i pomoc w nauce. Maluchy spędzają też czas z rówieśnikami oraz rozwijają zainteresowania muzyczne i plastyczne. Teraz mogą też realizować swoje sportowe pasje. Mają do tego odpowiednie miejsce, bo w placówce powstała salka sportowa. Metamorfozę przeszło jedno ze świetlicowych pomieszczeń, które wcześniej pełniło rolę składziku.

– Ta sala w świetlicy była, ale jej stan od dawna wołał o pomstę do nieba. Pomieszczenie nie było remontowane od ponad dwudziestu lat! Mieliśmy do dyspozycji jeszcze kilka innych pomieszczeń, ale brakowało miejsca, w którym dzieci naprawdę mogłyby dać upust energii, pobiegać, poćwiczyć, albo pograć w ping-ponga czy piłkarzyki – mówi Monika Olszewska, opiekunka świetlicy.

I taki właśnie nietypowy prezent małym podopiecznym świetlicy postanowili sprawić członkowie Klubu Rotary.

 – Ta świetlica to naprawdę niesamowite miejsce, w którym zawsze panuje ciepła i przyjazna atmosfera a dzieci, często z trudnych rodzin, zawsze mogą liczyć na pomoc i dobre słowo. Dowiedzieliśmy się, że jest tam takie duże pomieszczenie, które jest niewykorzystane, bo wymaga pilnego remontu. Pani Monika, która opiekuje się dziećmi powiedziała nam, że odnowienie tej salki jest wielkim marzeniem jej oraz małych podopiecznych świetlicy. Postanowiliśmy to marzenie spełnić. I tak po pomyśle przyszedł czas na realizację. Członkowie klubu uwijali się jak w ukropie, aby salkę jak najszybciej wyremontować. A pracy było naprawdę sporo.

– Różnica między tym, co było, a tym jak to pomieszczenie wygląda teraz jest ogromna. Ze ścian zniknęła brzydka brązowa boazeria, a jej miejsce zajęły ciepłe i radosne kolory. Wymieniliśmy także podłogi i pomalowaliśmy kaloryfery.

Teraz dzieci mają więcej miejsca i – jak mówi ich opiekunka – nie posiadają się z radości, bo nowa sala pozwoli im na jeszcze więcej aktywności.

Krystyna Baj-Pawluk, RC Gorzów Wielkopolski

Fot. z arch. RC Gorzów Wielkopolski

Zobacz też

Szkolenie Gubernatorów Regionalnych

Szkolenie Gubernatorów Regionalnych

Nasz dystrykt podzielony jest na 11 regionów, które znajdują się pod opieką gubernatorów regionalnych. Mamy więc regiony i odpowiednio gubernatorzy…

Rotary Club Lublin Centrum nagrodzony

Rotary Club Lublin Centrum nagrodzony

28 listopada Rotary Club Lublin Centrum został uhonorowany nagrodą „Kryształowa Cegła” w kategorii Nagrody Specjalne. Wyróżnienie przyznano za inwestycję „Rotariańskie…

Premiera kanału Rotary Polska News

Premiera kanału Rotary Polska News

Chcesz poznać inspirujących ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze? Interesuje Cię idea służby i chcesz dowiedzieć się więcej o Rotary?…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.