Fash’n’act IV

Fash’n’act IV

Fash’n’act tworzony przez Interact Szczecin International i szczecińską młodzież, nie jest tylko zwykłym charytatywnym pokazem mody. Dla nas był to magiczny czas warsztatów, modelingu pod okiem choreografa Weroniki Łobejko, która nauczyła naszych modeli jak poruszać się na wybiegu i stylizacji, nad którą cały czas czuwała niezawodna Anna Gregorczyk wykładowca z Akademii Sztuki w Szczecinie. Wspaniały makijaż i stylizacje włosów naszych modeli zostały wykonane przez grupę młodych i utalentowanych profesjonalistów pod okiem Iwony Rzad. Organizacją całego wydarzenia zajmował się Interact Szczecin International wraz z Isobel Perera-Turostowską z RC Szczecin International.

W tym roku por raz pierwszy Fash’n’act odbył się w pełni online. Premiera pokazu miała miejsce 19 listopada o 19:00. Ta nowa formuła pozwoliła nam na poszerzenie horyzontów i dotarcie do szerszej widowni, a dzięki firmom biorącym udział w naszych wyzwaniach i dzięki naszej ambasador Sylwii Majdan, która od samego początku pomaga nam przy tej akcji, zdobyliśmy niewyobrażalne grono odbiorców.

Wszystko zostało nakręcone w Posejdonie Szczecin, czyli niedawno wybudowanym budynku biurowym, który jest w pełni przyjazny środowisku i piękny z zewnątrz, jak i wewnątrz. Film Fash’n’act został podzielony na dwie części: pierwszą, którą można już obejrzeć na naszym Facebooku i jest on przedstawiony w formie pokazu jaki zawszy był z nami obecny, podczas wcześniejszych edycji i drugą która wyjdzie już niedługo i która ma na celu pokazać, jak to wygląda od strony backstage’u.

Odpowiedzialna za wszystkie ujęcia jest grupa młodych filmowców z Cube Media. Montażu pierwszej części pokazu dokonała utalentowana Martyna Wycichowska. Dokumentalny film z backstage’u jest sfilmowany i zmontowany przez Milę Kreft-Sietnicką, która jest laureatem konkursu Agnieszki Holland.

Niesamowita oprawa muzyczna za którą dziękujemy KAXowi, czyli Maksowi Kaszni. Od początku Fash’n’act co roku mamy swoich beneficjentów, dla których zbieramy środki. W tym roku jest to Julka Dąbrowska, która potrzebuje 400 000 zł na specjalistyczne protezy kończyn dolnych. Na razie udało nam się zebrać 50 000 zł, ale w trakcie jest jeszcze akcja licytacyjna, która rozpoczęła się 4 grudnia. Głównym hasłem naszego projektu jest #modniepomagac. Poprzez to hasło chcemy pokazać, że warto pomagać i że wystarczy tylko chcieć.

Do naszych stylizacji otrzymaliśmy odzież od firm: Lee Wrangler, Diverse. Dzięki nim mieliśmy tak zróżnicowane i piękne ubrania, które agencja Fashion PR nam dostarczyła.
Nasz projekt został także objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Wiele pracy w cały projekt włożył nasz Interact, ale szczególne podziękowania należą się dwóm osobom – Liwii Łabuz, Prezydent Interact Szczecin International oraz Wojtek Krzysztofik Wiceprezydent kadencji 2019/2020. Dziękujemy!

Jeżeli znajdzie się klub, który zechciałby wspomóc naszą akcję to konto organizatora zbiórki Rotary Szczecin International jest:
76 1030 0019 0109 8533 0003 8573
SWIFT bank Citi Handlowy: CITIPLPX
Rotary Club Szczecin International
ul. Bohaterów Warszawy 34/35
70-340 Szczecin
z dopiskiem: Julia 2020

Bardzo dziękujemy

Eryk Sawera
Interact Szczecin International

Fot. z arch. Interact Szczecin International

 

 

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.