Fash’n’act IV edycja online – zbiórka środków dla Julii trwa

Fash’n’act IV edycja online – zbiórka środków dla Julii trwa

Tegoroczny Fash’n’act będzie zupełnie inny od poprzednich edycji. W związku z pandemią organizacja tradycyjnego pokazu nie jest możliwa. Jednak my postanowiliśmy temu zaradzić i zorganizować Fash’n’act IV online edition! Nowa edycja to przede wszystkim MasterClass, czyli wykłady z ludźmi ściśle powiązanymi ze światem mody. Na ekranach zagoszczą prawdziwi eksperci z dziedziny fotografii, makijażu pokazowego i nie tylko. Podczas wydarzenia odbędą się również warsztaty online z projektowania oraz stylizowania pod okiem studentów z Akademii Sztuki w Szczecinie.

Od 8 czerwca do 6 lipca 2020 roku, przez 5 dni w każdym tygodniu będą pojawiać się niezwykle interesujące filmy na naszym kanale na YouTube. Warto też śledzić nasz profil na Instagramie. Nasze instastory przejmą młodzi ludzie, którzy dążą do swoich marzeń, poprzez rozwijanie swoich artystycznych talentów. Finał całej akcji, odbędzie się na platformie Streamonline. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco poprzez media społecznościowe. W szczególności stronę wydarzenia na Facebooku.

Organizatorami wydarzenia są Interact Szczecin International, RC Szczecin International i Akademia Sztuki w Szczecinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecin oraz Magazyn Szczeciński Prestiż. Ambasadorem projektu jest Pani Sylwia Majdan. Mentorem artystycznym Pani Anna Gregorczyk a specjalistką od makijażu Pani Iwona Rząd.

W poprzednich edycjach Fash’n’act łącznie zebraliśmy ponad 65 tys. złotych, a datki od osób chcących pomóc wpływały z całej Polski. W tegorocznej edycji zbieramy środki na zakup specjalistycznych protez kończyn dolnych wraz ze stawem kolanowym, a także na rehabilitację dla Julii. Przybliżony koszt protez to aż 400 tys. złotych. Julia na co dzień uczęszcza do Liceum nr 18 w Szczecinie i ze swoją niepełnosprawnością̨ walczy od urodzenia. Jest pełną życia i bardzo pozytywną dziewczyną, dlatego postanowiliśmy pomóc jej czerpać z życia jeszcze więcej i przede wszystkim bezboleśnie oraz łatwiej. Przy pomocy ludzi dobrej woli sprawimy, że Julia będzie mogła zapomnieć́ o dotychczasowych problemach, a uśmiech nie zniknie z jej twarzy.

Zapraszamy Was wszystkich. Zostańcie częścią tej niezwykłej edycji największego, cyklicznego charytatywnego pokazu mody w naszym regionie. Jest to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, ponieważ tworzone przez młodzież dla młodzieży. Fash’n’act ma na celu niesienie pomocy w kreatywny i nietuzinkowy sposób poprzez pasję do mody. Poprzednie edycje składały się z trzech etapów: warsztatów z projektowania (ponad 30 osób co edycję), warsztatów z modelingu (młodzież ze wszystkich szczecińskich liceów) oraz pokazów finałowych złożonych z kreacji stworzonych przez młodych projektantów i studentów Akademii Sztuki w Szczecinie.

Jesteśmy z klubu Interact Szczecin International, sponsorowanego przez RC Szczecin International, a naszą opiekunką jest Pani Isobel Perera-Turostowska, która dodatkowo sprawuje pieczę nad wszystkimi klubami Interact w Polsce. Rotary International jest największą organizacją charytatywną na świecie!

Prosimy o Wasze wsparcie. Oglądajcie nas i wpłacajcie datki na zbiórkę. Oto adres do zbiórki:

na Facebooku

https://www.facebook.com/donate/1673310556166454/

na Pomagamy

https://pomagamy.im/julia?fbclid=IwAR3jnMxEM-vTA_bpsl-SYjRvYG3u_kTiyuZlMubo6ZKuRu0GO4ANzclBve0

wpłat można dokonywać także na konto:

Bank Citi Handlowy 76 1030 0019 0109 8533 0003 8573 

z dopiskiem Julia2020 Rotary Club Szczecin International Szczecin

Pamiętajmy, że #modniepomagac!

Liwia Łabuz, Prezydent Interact Szczecin International

Julia Szwec, Prezydent Interact Szczecin International
Isobel Perera-Turostowska, Opiekun i Oficer ds. Interact Polska

Fot. z arch. Interact Szczecin International

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.