Fash’n’act – charytatywny pokaz mody

Fash’n’act – charytatywny pokaz mody

27 maja 2017 Interact Szczecin International przygotowuje charytatywny pokaz mody „Fash’n’act”, aby pomóc swojej chorej koleżance Roksanie – uczennicy II LO w Szczecinie. Specjalnie przygotowane kreacje, autorska kolekcja biżuterii, pokaz mody na dziedzińcu muzeum i licytacja oryginalnych projektów – to kilka elementów tego wydarzenia.

17-letnia Roksana jest uczennicą II LO w Szczecinie, cierpi na jamistość rdzenia. Postęp choroby nie pozwala nawet na wykonywanie podstawowych codziennych czynności. Dziewczynka nie może normalnie chodzić do szkoły. Na tą samą chorobę cierpi także jej mama. Jedynym ratunkiem dla Roksany jest nieinwazyjna operacja w Barcelonie, w Instytucie Chiari, Syringomyelii i Skoliozy. Jest to najmniej ryzykowna metoda. Polega na przecięciu nici końcowej rdzenia. Roksana ma już wyznaczoną datę zabiegu, ale operacja jest bardzo kosztowna (18,8 tys. euro). Jedynym żywicielem rodziny jest tata Roksany, więc rodziny nie stać na pokrycie kosztów zabiegu. Oprócz drogiej operacji, Roksana i jej mama muszą same płacić za wszystkie badania. Po operacji trzeba także zapłacić za drogie leki i długą rehabilitację.

– Pomoc, którą otrzymuję jest nieoceniona i jestem ogromnie wdzięczna za zaangażowanie. Sama nie mogę się doczekać pokazu. – mówi chora Roksana.

Pokaz odbędzie się na Dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie (przy ul. Staromłyńskiej 27) w trzech turach, o godzinach: 15:00, 17:00 i 19:00.

Pieniądze zgromadzone za bilety wstępu trafią na konto Roksany. Oprócz tego odbędzie się licytacja prezentowanych podczas pokazu ubrań i zbiórka pieniędzy na rzecz Roksany do specjalnie przygotowanej puszki.

– Rzeczy, które nie zostaną zlicytowane podczas pokazu, będziemy później licytować w internecie – wyjaśnia prezydent Interact Szczecin International Martyna Bobala.

Jak podkreślają sami młodzi organizatorzy:

– Do pomocy zaangażowało się wielu partnerów z takich dziedzin jak projektowanie ubioru, obuwia i biżuterii, grafiki, a także profesjonalni tancerze. Pomaga nam również agencja event-owa, mejkapiści, fryzjerzy.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są Rotary Club Szczecin International, Akademia Sztuki w Szczecinie i Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Patronat nad wydarzeniem objęli projektantka mody Sylwia Majdan i tancerz Michał Pawłowski.

Młodzież z Interact Szczecin International cały czas przygotowuje i dopracowuje szczegóły wydarzenia. Organizatorzy planują sprzedać 450 biletów.

– Od trzech miesięcy jesteśmy w intensywnym trybie przygotowań do pokazu, szyjemy kolekcję ze studentami mody z Akademii Sztuki w Szczecinie – najmłodszej publicznej uczelni artystycznej w Polsce. Pracę nad kolekcją nadzorują projektanci Artur Cincio (wykładowca School of Form w Poznaniu) i Piniak (projektant butów i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie). Dodatkowo chcemy pokazać sukienki, które są efektem warsztatów z Joanną Wawrzyńczak, absolwentką Central Saint Martins w Londynie. Serdecznie zapraszamy na pokaz. Pamiętajcie, aby kupić bilety, zanim zostaną wyprzedane. – informuje Martyna Bobala prezydent Interact Szczecin International.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku: Fash’n’act – charytatywny pokaz mody oraz na naszej stronie w kalendarium: Kalendarium

Działania młodych ludzi z Interact Szczecin International mają na celu promocję internetowej zbiórki na portalu siepomaga.pl .

Redakcja

Na podstawie materiałów ze strony wydarzenia: Fash’n’act 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.