Drugi Koncert Świąteczny w Muzeum Azji i Pacyfiku

Drugi Koncert Świąteczny w Muzeum Azji i Pacyfiku

Kiedy w 2014 roku ówczesny Zarząd Klubu Rotary Warszawa Józefów podjął uchwałę o sfinansowaniu wyposażenia jednej z sal w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, nie spodziewaliśmy się, że współpraca z tą placówka przyniesie nam wiele niezapomnianych przeżyć. Wspomnę tylko o Wieczorze Mongolskim z udziałem Kayah czy Koncercie Świątecznym w 2017 roku. W obu przypadkach, wypełniona po brzegi sala, oklaskiwała wspaniałych wykonawców, wokalistów i artystów.

Minął rok i jesteśmy po drugim Koncercie Świątecznym, w którym wzięły udział dwie niekwestionowane gwiazdy polskich musicali; Barbara Gąsienica Giewont (Teatr Rampa, Teatr Roma, Teatr Variété – Laureatka prestiżowych festiwali m.in. nagroda Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Edith Piaf) i Maciej Pawlak (Teatr Rampa, Teatr Syrena, Teatr Variété, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Gliwicki Teatr Muzyczny) z towarzyszeniem muzyków; Marka Lipskiego – klawisze i Macieja Kopczyńskiego – gitary.

Ciężar przygotowania repertuaru wziął na siebie Maciej Pawlak, który z powierzonego zadania wywiązał się jak na prawdziwego mistrza przystało.

Wśród świątecznych melodii nie zabrakło tradycyjnych polskich kolęd, ale prawdziwą ucztę mieliśmy słuchając kolędy staroangielskie, irlandzkie, szkockie, baskijskie, czy świąteczne melodie amerykańskie! Nie muszę dodawać, że wszystko w mistrzowskim wykonaniu.

Jak w ubiegłym roku serca rotariańskie podbiła niesamowita Basia Giewontówna, która specjalnie dla nas zagrała w kilku utworach na skrzypcach! Z reporterskiego obowiązku śpieszę poinformować, że tego wieczoru szeregi rotariańskiej braci powiększyły się o nową koleżankę – Elżbietę Juszczak, która pin rotariański odebrała z rąk Prezydenta RC Warszaw Józefów – Tomasza Mieszkowskiego.

Gdybyście zapytali, jaki był ten koncert? Napisałbym – magiczny, niezwykły, niezapomniany. Po koncercie mamy dla Was dwie dobre informacje. Pierwsza jest taka, że za rok zapraszamy na Trzeci Koncert Świąteczny do Muzeum Azji i Pacyfiku. Kolejna informacje jest z gatunku… „Oby się udało”. Repertuar i wykonawcy zachwycili wszystkich. Myślimy o nagraniu płyty… Wydanej, być może siłami więcej niż jednego klubu. Do czego serdecznie zapraszamy! Mamy materiał video. Możemy go udostępnić, gdyby któryś z zacnych klubów zechciał posłuchać. Możemy rozmawiać, gdyby zdecydował się dźwigać z nami ciężar współfinansowania tego projektu. Jesteśmy przekonani, że warto.

Płyta, która powstanie będzie przedsięwzięciem wzbogacającym nasze charytatywne projekty i
promującym nadzwyczajnych, młodych artystów. Mogłaby służyć jako cegiełka lub podziękowania dla donatorów naszego ruchu. Materiał płyty będzie miał wartości uniwersalne!

Klub Rotary Warszawa Józefów zaprasza, więc na kolejny Koncert oraz do współpracy przy wydaniu płyty. Jednocześnie nisko kłania się wszystkim, którzy tak jak My widzą w tym pomyśle nadzwyczajny potencjał.

Robert Tondera
RC Warszawa Józefów

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.