Dr Witold Koberski nie żyje

Dr Witold Koberski nie żyje

Przykro mi przekazać bardzo smutną wiadomość. 11 kwietnia odszedł na wieczną rotariańską służbę Witold Koberski wspaniały Rotarianin, członek założyciel i charter Prezydent  RC Wolsztyn, lekarz, człowiek Wielkiego Serca, zawsze wrażliwy na potrzeby innych ludzi. Za swoją działalność rotariańską odznaczony Paul Harris Fellow i Paul Harris Fellow z dwoma szafirami. 

Rodzinie i bliskim przekazuję głębokie wyrazy współczucia.

Małgorzata Wojtas

Gubernator Dystryktu 2231 Polska

 

W Wielką Sobotę, 11 kwietnia 2020 roku, nagle w godzinach porannych, odszedł na wieczną wartę rotariańską nasz kolega Witek Koberski. Trudno zaakceptować i przyjąć do wiadomości fakt, że nie ma Go już między nami. Witek był członkiem założycielem i Prezydentem Charterowym Rotary Club Wolsztyn. Sekretarzem naszego klubu Witek był przez kilkanaście kadencji, sumienny i wyjątkowo rzetelny w swoich obowiązkach. Był jednym z filarów naszej rotariańskiej pracy, cały sobą oddany idei „Uczynność innym ponad korzyść własną”. Zawsze gotowy do pomocy, zawsze gotowy służyć radą, zawsze oddany swoim obowiązkom, zawsze gotowy wspierać i pracować na rzecz potrzebujących.

Swoją wyjątkową osobowością wywierał znaczący wpływ na wtorkowych zebraniach i wielu innych spotkaniach rotariańskich. Czasem sceptyczny, czasem surowy o WIELKIM SERCU potrafił też bawić nas do łez.

Za swoją działalność rotariańską doceniony i odznaczony „Paul Harris Fellow” oraz następnie Paul Harris Fellow” z dwoma szafirami.
Witek był skromnym, ale bardzo cenionym i lubianym człowiekiem, człowiekiem przez duże C.

Witku, powiedzieć dziś, że będzie nam CIEBIE brakowało to…. nic nie powiedzieć, pozostawiasz po sobie smutek i żal, ale też pustkę której nie da się niczym wypełnić.

PRZYJACIELU ODPOCZYWAJ W POKOJU.

Krzysztof Piotrowski, RC Wolsztyn

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.