Dofinansowali salę doświadczania świata

Dofinansowali salę doświadczania świata

Rotarianie z Rotary Club Świnoujście dofinansowali wyposażenie sali doświadczania świata metodą terapii polisensorycznej Snozelen w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu. Sala została sfinansowana głównie ze środków Budżetu Obywatelskiego, jednak RC Świnoujście przekazał na ten cel 18 600 zł. Były to środki pozyskane podczas balu charytatywnego zorganizowanego podczas kadencji Prezydenta Klubu Mirosława Jędraka.

W dniu 2 października 2019 roku miało miejsce oficjalne otwarcie tej inwestycji. Uroczystość otwarcia sali została połączona z prezentacją elementów wyposażenia Snoezelen. Było to dla wszystkich zaproszonych gości bardzo interesujące i przyjemne doświadczenie.

Sala jest efektem połączenia wspólnych sił. Najważniejsze – to motywacja i zaangażowanie pań nauczycielek-terapeutek oraz dyrekcji Szkoły. Jeśli zaś chodzi o stronę finansową, to sala została głównie sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego, jednakże Klub również dołożył do niej swoją cegiełkę przekazując na ten cel 18.600 złotych. Natomiast Rada Rodziców doposażyła salę w zestaw oryginalnych instrumentów perkusyjnych.

Snoezelen to metoda terapii polisensorycznej. Polega na stymulowaniu wszystkich zmysłów, co z kolei oddziałuje pozytywnie – w zależności od konkretnego przypadku – pobudzająco bądź uspokajająco na dzieci uczestniczące w terapii.

Tekst i fot. z arch. RC Świnoujście

 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnaliśmy w dniu 27 maja 2024 r. naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.