Do Jarosławia napływają dary od Rotarian z Europy

Do Jarosławia napływają dary od Rotarian z Europy

RC Jarosław nie ustaje w pomocy dla Ukrainy. Do Jarosławia i Przemyśla napływają dary od przyjaciół Rotarian z krajów europejskich. I tak Rotarianie z Torino we Włoszech Dystrykt 2031 przywieźli cały autokar leków i sprzęt medyczny o bardzo dużej wartości. Rozładunek tych darów odbył się w Przemyślu skąd jeszcze tego samego dnia dary pojechały do Tarnopola. W drodze powrotnej Rotarianie zabrali cały autokar uchodźców chętnych na wyjazd do Torino.

Z klubu Essen Sud rotarianin Kay Muhlenbruch osobiście przywiózł cały samochód medykamentów potrzebnych w szpitalach w Ukrainie. Rozładunek odbył się w Jarosławiu skąd następnego dnia zaprzyjaźniony z nami Ukrainiec zabrał lekarstwa, żywność i środki opatrunkowe do Lwowa.

Z RC Guben dotarły do Jarosławia 4 busy załadowane lekarstwami, żywnością dla dzieci, żywnością o długim terminie przechowywania a także śpiwory, koce, ręczniki i ubiory termiczne a także środki opatrunkowe. Dary te w części trafiły do Lwowa do szpitala a część na linię frontu. W powrotnej drodze Rotarianie też zabrali matki z dziećmi do Guben. Organizatorami tego transportu byli Rotarianie z Guben miasta leżącego przy granicy z Polską.

Rotary Club Sangerhausen dostarczył i wyładował w Jarosławiu wszystko co potrzeba dzieciom tj. żywność, pieluchy, kremy, leki, kosmetyki i wiele innych rzeczy. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu uchodźców.

Zbigniew Dziedzic RC Jarosław

Fot. z arch. RC Jarosław

 

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.