Czysta woda dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Yasinya

Czysta woda dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Yasinya

W ramach współpracy klubów powstał Grant Globalny pod nazwą Czysta woda, poprawa warunków sanitarnych i higienicznych na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w miejscowości Yasinya na Ukrainie (Zakarpacie). W ośrodku przebywa blisko 70 starszych osób, które znalazły się tam ze względu na niepełnosprawność lub niezaradność życiową.

Całkowita wartość projektu wyniosła 159,771 USD. W grancie uczestniczyło 6 Dystryktów (Polska, Szwecja 2350, Serbia i Czarnogóra, Rumunia i Mołdawia, Ukraina i Białoruś oraz Republika Czeska i Słowacka) i 19 klubów Rotary. Klubem wiodącym był RC Koszyce Classic, a z polskich klubów do grantu przystąpiły: RC Koszalin, RC Łódź Reymont oraz RC Sopot International. Pozostałe kluby to: RC Kosice, RC Poprad, RC Bratysława Danube, RC Praha City, RC Praga Ekumena, RC Praga International, RC Třebíč, RC Jihlava, RC Písek, RC Trenčín Laugaricio; RC Uzgorod Skala, RC Lwów Knyazhyi, RC Kharkov Multinational; RC Stara Pazova i RC Baia Mare 2005.

Przygotowania do projektu rozpoczęły się w kwietniu 2016 roku. Największym uczestnikiem projektu był RC Koszyce Classic (46.000 USD). Od kwietnia 2016 r. do lipca 2017 r. trwały poszukiwania partnerów akcji. W lipcu został wysłany formularz zgłoszeniowy Fundacji Rotary. Projekt został zatwierdzony 21 lutego 2018 r. Od lipca do listopada 2018 r. trwała realizacja grantu. W ramach pozyskanych środków zostały wykonane kanalizacja, dostarczenie bieżącej woda, łazienki oraz ogrzewanie budynków.

Projekt jest wspaniałym przykładem świetnej międzynarodowej współpracy w ramach Rotary International. Razem możemy więcej.

PDG Barbara Pawlisz, RC Sopot International, Bendt Haverberg, RC Sopot International

Fot. Bendt Haverberg, RC Sopot International

Źródło: http://rotarysopotinternational.org, kliknij aby przeczytać artykuł: GG1747062

Zobacz też

Maciej Krzeptowski

Maciej Krzeptowski

Maciej Krzeptowski, członek RC Szczecin, naukowiec, podróżnik, żeglarz, człowiek morza i gór. Honorowy Ambasador miasta Szczecina. Z zawodu biolog (studia…

Rafał Fronia

Rafał Fronia

Rafał Fronia, członek RC Karpacz Karkonosze do 2020 roku, maratończyk, himalaista, podróżnik, zdobywca ośmiotysięczników, pisarz.   Rafał Fronia zawodowo  jest kartografem i…

Stefan Starzyński

Stefan Starzyński

Stefan Bronisław Starzyński ps. Lew (ur. 19 sierpnia 1893 w Warszawie, zm. pomiędzy 21 a 23 grudnia 1939 w Warszawie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.