Czy dzieci lubią nietoperze?

Czy dzieci lubią nietoperze?

Ponad 200 dzieci wzięło udział w kolejnej edycji Dnia Batmana – projektu, dzięki któremu RAC Warszawa wraz ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie przybliżają tematy związane z przyrodą i ekologią.

Przygotowania zaczęły się już w wakacje. Wiedzieliśmy, że impreza jest popularna, ale nie spodziewaliśmy się, że w 2023 r. do zaprzyjaźnionego Domu Kultury Świt zawita rekordowa liczba dzieci i opiekunów! Kolorowanki i łamigłówki, origami, ekologiczne gry planszowe i mini-wykład kierowniczki projektu, chiropterolożki i Prezydent RAC Warszawa, Marty Pacuszki cieszyły się dużym zainteresowaniem poprzebieranych w kolorowe kostiumy dzieci… a nawet rodziców!

– Sporo członków naszego klubu jest bardzo zaangażowanych w tematy związane z ochroną przyrody, więc często organizujemy podobne eko-projekty – mówi Marta. – Cieszę się też, że po raz kolejny mogliśmy współpracować z Kołem Naukowym Zoologów z SGGW!

Studenci przygotowali prawdziwą perełkę – prawdziwe ZOO! Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się wężom, włochatym pająkom, gigantycznym ślimakom… Co ciekawe, wcale się ich nie bały! …bo zwierzęta nie są straszne, a nietoperze wcale nie wplątują się we włosy i nie atakują ludzi, żeby wypić ich krew – właśnie po to stworzyliśmy Dzień Batmana. Żeby edukować, oswajać i integrować rodziny z Warszawy.

Rodziców z kolei zaprosiliśmy do projektu, mającego na celu rozpoczęcie większego dialogu na temat zdrowia psychicznego… ale o tym napiszemy przy innej okazji.

Do współpracy zaprosiliśmy również kluby Rotaract z Warszawy i bardzo dziękujemy RAC Warszawa Fryderyk Chopin za wsparcie – przy takiej frekwencji wasza pomoc była naprawdę niezbędna!

Zapraszamy na nasze media społecznościowe do obejrzenia galerii zdjęć i… zapraszamy na kolejną edycję Dnia Batmana!

Rafał Tondera, RAC Warszawa, RC Warszawa Józefów

Fot. Michael Jasiński

 

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.