Charytatywny Turniej Piłki Halowej: „Futsal Rotary Białystok 2016”

Charytatywny Turniej Piłki Halowej: „Futsal Rotary Białystok 2016”

W dniach 3-4 grudzień 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Białymstoku Klub Rotary Białystok zorganizował charytatywny turniej piłki halowej: „Futsal Rotary Białystok 2016”. Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy na realizację projektu pomocy dzieciom z autyzmem przygotowującym do wejścia w dorosłość poprzez naukę i wypracowanie umiejętności zawodowych.

Projekt pod hasłem „Tak Ja Mogę!” realizowany jest wspólnie z Krajowym Towarzystwem Autyzmu o. w Białymstoku oraz specjalistami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, pod kierownictwem prof. Ewy Pisuli.

Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn reprezentujących przedsiębiorstwa z przeróżnych branż, ale o jednej wspólnej cesze – głębokim poczuciu, że warto pomagać. System rozgrywek zakładał szesnastominutowe mecze „każdy z każdym”. Chcieliśmy zapewnić, aby każdy zespół rozegrał taką samą ilość gier i mógł się sprawdzić z każdym przeciwnikiem. Turniej rozpoczęliśmy w sobotę o 10:30.

Mecze rozgrywane były przy bardzo żywiołowym dopingu publiczności. Ci, którzy nie mogli być z nami osobiście korzystali z bezpośrednich transmisji poprzez facebooka. Za przekaz internetowy odpowiedzialni byli nasi klubowi koledzy – Darek Matysiuk i Robert Kuźma. Relacje on-line cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Każdy z meczy oglądany był średnio przez pięćset osób. Od strony administracyjnej turniejem opiekowali się Jarosław Brańczuk i Zbyszek Dąbrowski. Spikerami prowadzącymi imprezę byli Monika Kożuchowska-Dojlido oraz Lechosław Chalecki, a nad całością – jako główny organizator i pomysłodawca – czuwał niezastąpiony Marcin Dolida.

Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a poziom bardzo wyrównany. W zasadzie do ostatniej chwili trudno było wytypować zwycięzcę turnieju. Należy podkreślić, że drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca nie przegrały żadnego meczu. O końcowej pozycji zadecydowała ilość remisów. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Oprócz wyróżnień za pierwsze trzy miejsca postanowiliśmy również przyznać nagrody indywidualne. Za najlepszego bramkarza turnieju kapitanowie drużyn jednogłośnie uznali Pana Krzysztofa Monacha z Nibe-Biawar Sp. z o.o. Królem strzelców został natomiast Pan Karol Naumik z zespołu Biasan. Wyróżnienie dla najlepszej defensywy trafiło do SMP Poland Sp. z o.o. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe zdjęcia i dyplomy a najlepsi zawodnicy dodatkowe puchary. Należy tutaj bardzo mocno zaznaczyć, że bez naszych sponsorów turniej nie mógłby obfitować w tak atrakcyjne upominki – piłki z podpisami zawodników oraz oryginalne bluzy i koszulki Jagielloni Białystok (dzięki uprzejmości AC S.A.), karty podarunkowe i zniżkowe do sieci sklepów Prestige Męski oraz bony na zakupy w sklepie YouSport. Dziękujemy również firmie Rak-Bud za wparcie finansowe oraz firmie Lotos Collection Zbigniew Dąbrowski za przekazanie dodatkowych upominków.

„Futsal Rotary Białystok 2016” nie koncentrował się jedynie na aspektach sportowych. Zorganizowaliśmy również mannequin challenge oraz licytację oryginalnej piłki nożnej z podpisami wszystkich zawodników Jagielloni Białystok. Zwycięzcą aukcji z kwota 700 zł został Pan Rafał Cybulski, któremu jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Ceremonię zakończenia turnieju rozpoczęliśmy od uczczenia minutą ciszy zawodników brazylijskiego zespołu Chapecoense, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Kolumbii.

Turniej przebiegał w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Dobra zabawa i równoczesna możliwość wsparcia najsłabszych to myśl przewodnia „Futsal Rotary Białystok 2016”. Pytania uczestników o organizację kolejnej imprezy na wiosnę świadczyć mogą o tym, że spisaliśmy się na medal!

Łukasz Zimnoch

Prezydent RC Białystok

Fot. Mateusz Chalecki

Zobacz też

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.