Charytatywny „Śledzik” na zakończenie karnawału

Charytatywny „Śledzik” na zakończenie karnawału

Zgodnie z tradycją, nasz klub w gościnnych progach Hotelu Kuracyjnego organizuje co roku, na zakończenie karnawału „śledzika”, który ma zawsze dwa podstawowe cele – pierwszy to zebranie funduszy na szlachetną działalność dobroczynną, drugi zaś – to dobra zabawa w doborowym towarzystwie ludzi kulturalnych, sympatycznych i co ważne – hojnych!

Tym razem impreza odbyła się w wigilię 90.rocznicy nadania Gdyni praw miejskich, co niewątpliwie dodało splendoru zabawie. Zwłaszcza, że jedna z naszych członkiń – Małgorzata Sokołowska – autorka i wydawca licznych publikacji o Gdyni,  właśnie 10 lutego miała odebrać (i oczywiście – odebrała) – Medal im. Eugeniusza Kwiatkowskiego –  za wybitne zasługi dla Gdyni. Zanim spłynął na nią ten honor – była jak zawsze, tak jak my wszystkie – zaangażowana w organizację naszego „śledzika”, a goście naszej imprezy mieli okazję jako pierwsi, pogratulować jej odznaczenia.

Bohaterką tego wieczoru była jednak Ewa Kukawska , która została oficjalnie i uroczyście przyjęta do grona rotarian, a w szczególności – naszego klubu Gdynia – Orłowo. Zaszczyt wpięcia rotariańskiego znaczka w połę marynarki Ewy, należał do past – Gubernatora Dystryktu  – Piotra Wygnańczuka.  Oklaskami i uśmiechami powitaliśmy Ewę, która przecież już od kilku tygodni jest wśród nas!

Program imprezy był bogaty: poza wspomnianą uroczystością – pysznym jedzeniem, w postaci sałatek na bazie śledzia (a w wykonaniu członkiń klubu) oraz pizzy (bo tego dnia przypadał światowy dzień tej potrawy), nad jakością której czuwała niezawodna Claudia Filippi–Chodorowska,  były liczne atrakcje:  występ śpiewaczo – taneczny utalentowanej młodzieży i absolwentów  Gimnazjum nr 4 w Gdyni,  loteria z cennymi fantami (każdy los wygrywał i wszystkie w błyskawicznym tempie zostały wykupione),wreszcie –  pokaz  iluzjonisty oraz dyskoteka ze sprawdzonym d.j-em.

Ponad 60 gości bawiło się świetnie do północy! Udało się również wspólnym wysiłkiem i dzięki szczodrości darczyńców zasilić fundusze naszego klubu przeznaczone na działalność statutową.

Warto na koniec wymienić dobrodziejów: Urząd Miasta Gdyni, Zarząd Portu Gdynia S.A., Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, ale także osoby prywatne Elżbieta Dyżewska, Alicja Znaniecka oraz oczywiście – członkinie naszego klubu, które włożyły serce i prace w przygotowanie wydarzenia. Wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy!

Tekst i fot. ze strony RC Gdynia Orłowo – http://www.rotary.gdynia.pl/aktualnosci.htm

Zobacz też

Szkolenie Gubernatorów Regionalnych

Szkolenie Gubernatorów Regionalnych

Nasz dystrykt podzielony jest na 11 regionów, które znajdują się pod opieką gubernatorów regionalnych. Mamy więc regiony i odpowiednio gubernatorzy…

Rotary Club Lublin Centrum nagrodzony

Rotary Club Lublin Centrum nagrodzony

28 listopada Rotary Club Lublin Centrum został uhonorowany nagrodą „Kryształowa Cegła” w kategorii Nagrody Specjalne. Wyróżnienie przyznano za inwestycję „Rotariańskie…

Premiera kanału Rotary Polska News

Premiera kanału Rotary Polska News

Chcesz poznać inspirujących ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze? Interesuje Cię idea służby i chcesz dowiedzieć się więcej o Rotary?…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.