Charytatywny Rajd Rowerowy Warszawa (Polska) – Siena (Włochy)

Charytatywny Rajd Rowerowy Warszawa (Polska) – Siena (Włochy)

20 maja 2022 roku o godz. 8.00 startujemy z Wilanowa, spod kawiarni kolarskiej Bikestation.cc z naszym Rajdem Charytatywnym o nazwie Duże Auto na Wielkie Wyprawy i docelowo jedziemy do Sieny, czyli 1.600 km rozłożone na 10-11 dni.

Celem rajdu jest zebranie środków na minibus, który będzie służył docelowo dla Domu Dziecka w Pęcherach, a w najbliższym czasie będzie obsługiwał Ośrodek dla Uchodźców w Tomicach koło Baniochy pod Warszawą, aby mieli jak przedostać się do tworzonego przez nas Centrum Wsparcia i Edukacji Uchodźców w Konstancinie.

Grupa 11 dzielnych kolarzy, w tym Paweł Korczyński z RC Wrocław i Michał Skup z RC Warszawa Fryderyk Chopin ruszają co najmniej do granicy, a co najmniej Michał Skup startuje na całym odcinku 1.600 km do Sieny we Włoszech. We Włoszech na trasie wspierać nas będą kolarze z Fellowship Cycling to Serve Italy.

Nasze postępy będzie można śledzić na:

https://www.poltrax.live/warszawa-siena

Jedziemy ze wsparciem samochodu technicznego, a na trasie w Polsce nocujemy z piątku na sobotę w Piotrkowie Trybunalskim oraz wspaniałomyślnie gościnę w sobotę zaoferowali nam Rotarianie z RC Katowice!

Dotychczas projekt finansowo wsparły kluby:

RC Warszawa Fryderyk Chopin – 20.000 zł

RC Konstancin – 10.000 zł

RC Warszawa Józefów – 5.000 zł

Fundacja im. Piotra Kotowskiego – 20.000 zł

Zachęcam do wpłat!

Szczegóły zbiórki są tutaj:

www.zbieram.pl/pechery

Beneficjentem będzie Starosta Piaseczyński i prowadzony przez niego Ośrodek dla Uchodźców w Tomicach. Docelowo, bus będzie wykorzystywany przez Dom Dziecka w Pęcherach. Prezentacja o tym dlaczego bus jest im potrzebny jest tutaj:

http://rotaryfryderykchopin.org.pl/wp-content/uploads/2019/08/Childrens-Homes-in-P%C4%99chery.pdf

Zapraszam wszystkich do wsparcia naszej inicjatywy.

Michał Skup, RC Warszawa Fryderyk Chopin

Fot. z arch. Michał Skup, źródło: Facebook/Michal Skup

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.