Charytatywny Bal Halloween w Olsztynie

Charytatywny Bal Halloween w Olsztynie

Szósta edycja Charytatywnego Balu Halloween Rotary Club Olsztyn Varmia za nami! W dniu 26 października 2019 roku, w magazynie Banku Żywności w Olsztynie zebrało się przeszło dwieście osób, które swoim wyglądem niejednego z nas solidnie wystraszyły! Ale straszyły w szczytnym celu, w rytmie dobrej muzyki i w towarzystwie ludzi o wielkich sercach. A przy tym w świetnych przebraniach, gdyż w tym roku tematyką balu były inspiracje serią filmów o piratach z Karaibów!

Z każdym rokiem wydawać by się mogło, że już nikt i nic nie jest w stanie zaskoczyć organizatorów, i co roku okazuje się w jakim byli błędzie! Goście klubu są niezawodni i niezwykle kreatywni! Podczas tegorocznego Balu było wyjątkowo trudno wyłonić zwycięzców w kategorii „najlepszy kostium” i dlatego przyznano dodatkowe wyróżnienia. Poza konkursami dotyczącymi przebrania, uczestnicy Balu mogli liczyć na mnóstwo innych atrakcji, takich jak między innymi pokaz tańca szkoły Lila Salsa Academy, występy zespołu Avarias Brigade grającego cover’y największych hitów muzycznych, czy specjalnie na tę okazję przygotowany profesjonalny pokaz barmański. Przez pozostałą część wieczoru do tańca porywały rytmy miksowane przez najlepszego dj-a Włodka Klepackiego, który wspiera klub od pierwszego balu. Zmęczeni szaloną zabawą mogli się posilić potrawami przygotowanymi przez kucharza Banku Żywności w Olsztynie Maćka Maciejewskiego, a to, na co należy zwrócić szczególną uwagę, to fakt, że wszystkie sporządzono w duchu „zero waste”!

Ważne i również warte podkreślenia jest to, że członkowie RC Olsztyn Varmia, jak co roku, odpowiadali za wszystkie dekoracje, meble, elementy wyposażenia, etc., co oznacza ni mniej ni więcej, że własnoręcznie przygotowali absolutnie cały wystrój sal w magazynie! Również jak co roku, osobą stojącą za wykonaniem malowideł na ścianach był artysta i członek honorowy klubu Robert Listwan. Robert przekazał też do wylicytowania obraz swojego autorstwa, a pieniądze z licytacji zasiliły konto RC Olsztyn Varmia, które wraz z większością pozyskanych w trakcie wydarzenia środków zostaną wydatkowane na dofinansowanie projektów realizowanych przez inne kluby rotariańskie. W tym miejscu warto dodać, że stali bywalcy balów halloweenowych dopytują o kolejne edycje nawet na kilka miesięcy wcześniej, co tylko potwierdza, jak dobrze odbierane jest to wydarzenie przez społeczność lokalną, zaś grono sponsorów, że warto się w nią włączyć. Charytatywny Bal Halloween powinien na stałe wejść do rotariańskiego kalendarza i dawać wszystkim Rotarianom i Rotariankom szansę na poznawanie się, wspólną świetną zabawę i radość z czynienia dobra na nieco innej niwie, niż dotychczas mieli w zwyczaju.

Ewa Czułowska, RC Olsztyn Varmia

Fot. Kuba Zdanowicz

Zobacz też

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.