Rotary Club Kołobrzeg charytatywnie dla Asi

Rotary Club Kołobrzeg charytatywnie dla Asi

29 lipca 2017 (sobota) odbywał się charytatywny bieg uliczny Parkrun – biegniemy dla Asi. Bieg wystartował dzisiaj o godz. 9.00 spod Pomnika Sanitariuszki.

30 lipca (niedziela) na Dziedzińcu Ratusza w Kołobrzegu w godz. 12.00-15.30 odbędzie się Impreza Charytatywna pod honorowym patronatem Rotary Clubu Kołobrzeg. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka środków finansowych na leczenie Joanny Roszuk Makarewicz. 

Joanna 16 lipca 2017 roku skończyła 30 lat. Jest matką dwójki dzieci 7 letniej Igi i 4 miesięcznego Maxima. Jest czwartą kobietą na świecie, która donosiła ciążę, chorując na rzadko spotykany nowotwór złośliwy – guz lewego nadnercza – który często nacieka na okoliczne tkanki i narządy powodując przerzuty.

Operacja wycięcia guza przebiegła u Joanny bez komplikacji. Pojawiła się nadzieja. Po operacji wszystkie wyniki były bardzo dobrze. Niestety w grudniu wynik histopatologiczny był kolejnym wyrokiem: rak kory nadnerczy złośliwy (bardzo rzadka i mało znana choroba).

W lutym 2017 urodził się Maxim, piękny i zdrowy synek Joanny. Niestety nastąpiło wznowienie choroby, ostatni tomograf wykonany 21 czerwca 2017 dał nową diagnozę (nacieki na otrzewną). Asia trochę się podłamała, ale ma rodzinę, nas i Was i wiemy, że wspólnie damy radę, że Ona da radę, jest silna i my też będziemy. Potrzebujemy pomocy. Pomocy na leczenie za granicą.

Obecnie Joasia jest po kolejnej chemioterapii czuje się coraz lepiej, walczy o to by pojechać na leczenie do Finlandii lub Meksyku. W Kołobrzegu odbywa się szereg działań realizowanych na rzecz Joanny Roszuk Makarewicz. W chwili obecnej Kołobrzeżanie wraz z rodziną Joanny zebrali już na jej leczenie 220 tys zł. Zbieramy dalej!!!!

W programie wydarzenia jakie odbędzie się 30 lipca znajdują się m. in.:

– Thomas Grotto
– Sandra Cygan – wakacyjne przeboje na skrzypcach
– Szalone lata 70 w wykonaniu Patrycji Tencerendy-Leksińskiej
– Widowisko „Kraina lodu” w wykonaniu zespołu Mayol
– Llicytacje
– Zumba Dance z Kariną Dmyterko
– Zabawa z DJ-em Agencja Imprez MIX-ART Artur Sempruch
– Gry i zabawy sportowe z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg

Ponadto polecamy m. in: domowe wypieki, aromatyczną kawę, chleb ze smalcem, znakomite lody, watę cukrową, zupę rybną. W programie atrakcji m. in. warkoczyki dla dziewczynek, malowanie twarzy dla najmłodszych.

Organizatorzy proszą o pomoc, o życie, o realizację marzeń Asi by mogła wychować swoje dzieci na dobrych, przykładnych i wspaniałych ludzi.

Izabela Zielińska
Rotary Club Kołobrzeg

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.