Charter RC Warszawa Konstancin

Charter RC Warszawa Konstancin

Gdy powstaje nowy Klub, to znak, że Rotary się rozwija, pozyskuje  nowe osoby, wzmacnia siłę swojego działania – swojej służby na rzecz innych. To potwierdzenie konieczności i sensu istnienia organizacji, która przyciąga ludzi decydujących się na poświęcenie czasu, sił i środków dla polepszenia losu innych.

W urokliwym otoczeniu konstancińskiego Parku Zdrojowego rozpoczęła się uroczysta inauguracja działalności Klubu Rotary (RC) Warszawa Konstancin (tzw. charter). W sali kinowej gości powitał Andrzej Cieślawski, Pełnomocnik Gubernatora Dystryktu do tworzenia RC Warszawa Konstancin.

Wśród zebranych byli m.in. Gubernator Dystryktu 2230 Barbara Pawlisz, Past Gubernatorzy Andrzej Ludek i Tadeusz Płuziński, Trener Dystryktu Ewa Radomińska oraz Asystent Gubernatora na Warszawę i Podlasie na kadencję 2016/2017 Janusz Koziński.

Zebranych powitała Prezydent Klubu Sylwia Mażulis. Gubernator Dystryktu Barbara Pawlisz w swoim wystąpieniu przywołała motto kończącej się kadencji 2015/2016 „Bądź darem dla świata” i życzyła zebranym, by byli jak najlepszym darem dla społeczności zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej. Na zakończenie wręczyła Prezydent Klubu kartę charterową, potwierdzającą oficjalne powołanie i przyjęcie nowego Klubu do Rotary International. Wszyscy obecni członkowie RC Warszawa Konstancin otrzymali znaczki rotariańskie. Natomiast prezydent RC Warszawa City sponsorującego powstanie RC Warszawa Konstancin Marian Karolczak uroczyście przekazał Prezydent Sylwii Mażulis insygnia klubowe –  łańcuch oraz dzwon.

Prezydent RC Warszawa Konstancin w krótkim wystąpieniu poinformowała, iż dochód z uroczystości zostanie przekazany na sfinansowanie projektu „Zatrzymaj się – poczytaj” oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Podziękowała też licznie zebranym przedstawicielom społeczności polskich rotarian z całego kraju.

Na scenie wystąpił także Prezes Uzdrowiska Konstancin Zdrój S.A., który wśród zebranych wylosował voucher do zrealizowania w obiekcie Centrum Hydroterapii Eva Park Life&Spa. Eva Park to miejsce cotygodniowych, klubowych spotkań RC Warszawa Konstancin.

Na koniec przed zebranymi wystąpili Anna Kuczok i Patryk Rogoziński, prezentując olśniewające możliwości wiolonczeli w utworach zarówno klasycznych, jak i popkulturowych. Koncert zachwycił zgromadzonych, a dowodem na to były wielkie brawa i oczekiwanie na bisy! Gdy wybrzmiały ostatnie nuty bisowanego utworu, prowadzący wieczór zaprosili zebranych na przyjęcie koktajlowe oraz ponownie zachęcili do zakupu losów w loterii fantowej, przypominając o charytatywnym charakterze całego wydarzenia.

Na podstawie materiału:

Dobrochna Frąc
RC Warszawa Konstancin

Fot. z arch. RC Warszawa Konstancin

 

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.