Cecylia Steczkowska urodzinowo dla Dawida

Cecylia Steczkowska urodzinowo dla Dawida

To była magiczna sobota, 30 września 2017 roku, w pięknej sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbył się koncert Cecylii Steczkowskiej pod intrygującym tytułem „Wspomnień czar”. Koncert uświetnił uroczystość z okazji II rocznicy powstania Rotary Club Elbląg Centrum, a dochód z wydarzenia został przeznaczony między innymi na rehabilitację niepełnosprawnego Dawida Wojciechowskiego, chłopczyka z dziecięcym porażeniem mózgowym, podopiecznego Klubu.

Skoro wieczór wspomnień to również tych, związanych z Rotary. Na tle prezentacji zdjęć z dotychczasowej działalności RC Elbląg Centrum, kolejne jego Panie Prezydent: charter Prezydent Dorota Wcisła, Elena Sokołowska i Małgorzata Adamowicz przypominały jak się wszystko zaczęło, co udało się do tej pory osiągnąć oraz przedstawiły plany na najbliższą przyszłość. Był również czas na gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Prezydent RC Elbląg, Edward Jaremczuk, Senator RP Jerzy Wcisła oraz Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, Andrzej Korpacki.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na artystyczną. Na zaproszenie Klubu, w trakcie koncertu, Cecylii towarzyszyła młodzież, którą do tej pory Klub wspierał na drodze ich artystycznych osiągnięć.

Na początek w sentymentalny nastrój, wprowadziła wszystkich uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Zuzanna Markowska, pięknym wykonaniem preludium Fryderyka Chopina. Następnie Cecylia Steczkowska swoim repertuarem przeniosła wszystkich do lat 30-tych zeszłego stulecia, przypominając ówczesne utwory w przygotowanych przez siebie aranżacjach. Oczarowana aksamitnym głosem artystki publiczność, chętnie zanurzyła się we wspomnienia.

Do kilku utworów zatańczyła wielokrotnie nagradzana para taneczna – Marta Ejsmont i Konrad Kucharczyk – w cudownym, mistrzowskim stylu akcentując swoim tańcem lekkość muzyki i wykonania.
Na koniec na scenie zrobiło się biało od śnieżnych sukienek i popłynął piękny śpiew nagradzanych i wyróżnianych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, dziewczyn z zespołów „Szalone” i „Szalone Małolaty”. Razem z Cecylią wykonały utwór „Nim zakwitnie tysiąc róż”.

Nie zabrakło bisów, Cecylia, na prośbę publiczności, z radością wykonała jeszcze kilka utworów.

– Koncert był bardzo udany. Bohaterka ma piękny głos i w tym repertuarze była świetna. Bywałam w świecie ale dawno nie spędziłam tak uroczego wieczoru… – powiedziała po koncercie, jedna z uczestniczek, Pani Jolanta.

Przy wyjściu na wszystkich czekała słodka niespodzianka – jubileuszowe torty RC Elbląg Centrum.

Na sali zabrakło głównego beneficjanta – Dawida Wojciechowskiego – który z powodu przeziębienia nie mógł do nas dołączyć. Z inicjatywny artystki, następnego dnia po koncercie, odwiedziliśmy go wraz z nią w domu. Wizyta była bardzo ciepła i sympatyczna, a Cecylia otrzymała podziękowania od chłopca i jego mamy.

Dziękujemy gościom za liczne przybycie na koncert i obecność w tak ważnym dla nas dniu. Dziękujemy Cecylii za sentymentalną podróż w czasie, za mnóstwo ciepła i przepiękny głos.

Cieszymy się, że podczas naszej dwuletniej służby udało nam się pomóc tylu osobom i organizacjom. Zdobyliśmy wielu przyjaciół. To buduje, daje siłę i motywuje do dalszego działania.

Szczególne podziękowania należą się, Andrzejowi Korpackiemu – Dyrektorowi Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Dzięki jego gościnie oraz wsparciu duchowemu i technicznemu, mogliśmy zorganizować to wydarzenie.

Dziękujemy także elbląskim sponsorom:
– Ciastkarni „U Wołka” s.c.
– Agencji Reklamowej & Drukarni „Volprint”
– Kwiaciarni „Romantyczna”

Ilona Nowacka
RC Elbląg Centrum
Fot.: Waldemar Adamowicz, Damian Nowacki, Ilona Nowacka

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.