Bieg uliczny „Przegoń przemoc”

Bieg uliczny „Przegoń przemoc”

Bieg uliczny Przegoń przemocCentrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu,z którym Rotarianie związani są już od wielu lat, było inicjatorem biegu ulicznego pod hasłem „Przegoń przemoc.”

Start wyznaczono na godzinę dziesiątą 19 września 2015 roku sprzed placu zabaw, który trzy lata temu ufundowaliśmy podopiecznym Centrum. Celem biegu było zamanifestowanie sprzeciwu wobec wszelkich przejawów przemocy wobec słabszych. Dzieci i Pracownicy Centrum przygotowali cześć artystyczną i poczęstunek, czym uhonorowali uczestników biegu.

W takiej imprezie nie mogło nas zabraknąć. Pomogliśmy zorganizować część poczęstunku, zadbaliśmy o roślinną oprawę sceny, w pobliżu której zawiesiliśmy swoje logo, by intensywniej zaakcentować nasz sprzeciw wobec przemocy.

W biegu brało udział około 150 osób z różnych organizacji oraz ludzi niezrzeszonych, ale zaangażowanych w sprawę zwalczania przejawów przemocy. Z Rotary Club Grudziądz Centrum wyznaczony dystans pokonali: Małgosia Mioduszewska, Marcin Rybarczyk, Zbyszek Szymański z synem Cezarym, Maciej Daniel, a do biegu zagrzewała ich nasza para prezydencka – Katarzyna i Dariusz Sonnenfeld. W trakcie biegu Katarzyna prowadziła doping, a Dariusz, wraz z Prezydentem Grudziądzkiego Klubu Rotariańskiego Diterem Christem, jechali na czele peletonu otwartym samochodem udekorowanym flagą rotariańską. Mieszkańcy Grudziądza kolejny raz widzieli znak Rotary sygnujący inicjatywę budującą lepsze społeczeństwo.

Tekst i fot. RC Grudziądz Centrum

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.