Artystyczny sukces Pawła Sadaja

Artystyczny sukces Pawła Sadaja

Rotarianin z RC Warszawa Żoliborz – Paweł Sadaj zakwalifikował się do NordArt jednej z największych corocznych wystaw sztuki współczesnej w Europie. Jego projekt „Hotel Meduza” został wybrany spośród prac około 3000 artystów ze 102 krajów. Po raz 21 wystawa będzie prezentować obrazy i rzeźby, fotografie i instalacje 200 wybranych artystów z całego świata.

NordArt jest dziełem sztuki projektowanym od zera każdego roku, opracowywanym przez Głównego Kuratora Wolfganga Gramma i rok po roku na nowo wyznacza nowe priorytety w sztuce. Wystawa odbędzie się w niemieckim Kunstwerk Carlshütte w Büdelsdorfie w terminie od 1 czerwca do 13 października 2019 roku. Terenem wystawienniczym jest dawna huta Carlshütte (22 000 m kw.), ACO Wagenremise (400 m. kw.) oraz park (80 000 m. kw) i miejsca publiczne miasta Büdelsdorf. W miesiącach od czerwca do października rokrocznie wystawę odwiedza blisko 100.000 osób.

Paweł Sadaj jest wielokrotnie nagradzanym multidyscyplinarnym artystą. Wykorzystując wiele technik – takich jak tradycyjna fotografia i nowe technologie cyfrowe – domaga się analizy emocji i narracji poprzez obrazy, które zadają więcej pytań niż dają odpowiedzi.

Artysta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Grafika, w pracowniach: Projektowanie Graficzne, Plakat, Intermedia, Scenografia Teatralna. W 2000 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem za animowany film krótkometrażowy „Cykl”, który powstał w technologii 3D. Był to pierwszy w Polsce w pełni multimedialny dyplom w Akademiach Sztuk Pięknych. Wcześniej ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni na kierunku Fotografia Artystyczna.

Redakcja

 Fot. i grafika. Paweł Sadaj, Projekt Hotel Meduza

O projekcie napisali :
Kliknij i poczytaj tutaj: KULTURA ONET 
Kliknij i poczytaj tutaj: GAZETA WYBORCZA

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.