ABC Empatii

ABC Empatii to projekt Czepczyński Family Foundation która to Fundacja jest pierwszym instytucjonalnym członkiem Rotary w Polsce i działa w rotariańskich szeregach od września 2019 roku. Host klub: RC Gorzów Wielkopolski.
Projekt ABC Empatii jest przeznaczony dla przedszkoli i szkół podstawowych. Dzięki niemu dzieci nauczą się jak prawidłowo zachować się wobec osób z niepełnosprawnościami, dowiedzą się jakiego języka używać, a jakie określenia są obraźliwe. Projekt ma na celu wzbudzenie empatii wśród najmłodszych. Podstawowym elementem programu jest książka „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”. Przedszkole czy szkoła podstawowa otrzymują 30 książek na stan biblioteczny, 3 książki dla nauczycieli, Poradnik dla Nauczyciela (publikacja powstała przy współpracy z wieloma fundacjami w Polsce, więcej info tutaj: https://cff.edu.pl/nasze-projekty/abc-empatii/) i szkolenie dla nauczycieli z edukacji włączającej.
Projekt jest na etapie pilotażu. Zgodnie ze strategią Fundacji, 1000 gmin w Polsce zostanie wyposażone po 1 pakiecie na placówkę w zamian za spotkanie z władzami gminy. Potrzebujemy w tej kwestii rotariańskiej pomocy – jeśli znasz swojego wójta/burmistrza/prezydenta – umów nas na spotkanie!
Projekt ma działanie długofalowe: raz wyposażona placówka wykorzystuje te same materiały dla kolejnych roczników uczniów. Wartość dodana? Świadomi ekonomicznie obywatele i otwarte, empatyczne społeczeństwo.