ABC Empatii

ABC Empatii to projekt realizowany przez Czepczyński Family Foundation. Jego głównym celem jest rozwijanie u dzieci umiejętności empatycznych, kształtowanie postaw szacunku oraz zrozumienia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Najmłodsi uczą się odpowiedniego języka, rozumieją, które określenia mogą być obraźliwe, i przede wszystkim, uczą się empatii – zdolności do rozumienia i współdzielenia uczuć innych. Projekt dąży do eliminacji barier i stereotypów, zmieniając negatywne postawy i sposób myślenia społeczeństwa wobec osób z niepełnosprawnościami.

Podstawą projektu jest książka pt. „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”, która jest kontynuacją przygód Zosi i Maksa znanych już dzieciom z „ABC Ekonomii”. W nowej odsłonie doświadczają szeregu niecodziennych wydarzeń, z których wyciągają cenne lekcje na całe życie. Poznają kolegów i koleżanki mierzących się z różnymi niepełnosprawnościami i schorzeniami. Te nowe relacje i doświadczenia staną się dla nich lekcją empatii i tolerancji.

Dodatkowo, w skład projektu wchodzi poradnik metodyczny dla nauczyciela, zawierający praktyczne wskazówki, propozycje zabaw grupowych, karty pracy ucznia czy językowy savoir vivre związany z danym schorzeniem. Wszystkie narzędzia zostały skonsultowane i przygotowane we współpracy z organizacjami społecznymi, specjalizującymi się w konkretnych niepełnosprawnościach czy schorzeniach.

Projekt dostępny jest w 4 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej.

Co zawiera pakiet?

• 30 książek “ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”
  • Poradnik dla nauczyciela
  • szkolenie w wersji wideo online (z możliwością zaliczenia testu i zdobycia certyfikatu potwierdzającego nabycie nowych kompetencji)

Jak wprowadzić projekt do szkół i przedszkoli?

1. Pakiet można zakupić w kwocie 3400 zł netto składając zamówienie na adres: fundacja@cff.edu.pl
  2. Można założyć zbiórkę na wybraną przez siebie placówkę poprzez portal zbiórkowy fundacji: https://edu-skarbonka.pl/

Więcej tutaj: <załącznik>

Projekt ma działanie długofalowe: Jednorazowy zakup materiałów umożliwia placówkom wieloletnie korzystanie z nich. Materiały online można dodrukować na potrzebę zajęć z innymi klasami, a szkolenie w wersji wideo online pozwala na zaangażowanie w projekt nowych nauczycieli.

Więcej informacji tutaj: https://cff.edu.pl/abc-empatii/

Czepczyński Family Foundation jest pierwszym instytucjonalnym członkiem Rotary w Polsce i działa w rotariańskich szeregach od września 2019 roku. Host klub: RC Gorzów Wielkopolski.

W ramach naszej współpracy 3 zł z KAŻDEJ kupionej przez Rotarian książki przekazywane jest na rzecz Rotary Foundation.