ABC Ekonomii

ABC Ekonomii to projekt Czepczyński Family Foundation, mający na celu wprowadzenie dzieci w wieku od 5 do 10 lat w świat edukacji finansowej. Dzięki projektowi, najmłodsi mają szansę poznać podstawy ekonomii w sposób przystępny i interesujący, co daje im cenne narzędzia do lepszego zrozumienia współczesnego świata.

ABC Ekonomii to kompleksowy pakiet edukacyjny, którego bazą jest książka „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, zawierająca 12 opowiadań. Każde z nich porusza inne zagadnienie, prowadząc dzieci przez świat finansów razem z bohaterami – Zosią i Maksem. Czytelnicy uczą się m.in. czym są pieniądze, skąd się biorą, po co pracujemy, czy co to znaczy oszczędzać. Projekt dostępny jest w 8 wersjach językowych: polskiej, kaszubskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, portugalskiej, włoskiej i francuskiej.

Co zawiera pakiet?

• 30 książek “ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”
  • zestaw materiałów dydaktycznych dla nauczyciela online (scenariusze zajęć, karty pracy, infografiki)
  • szkolenie w wersji wideo online (z możliwością zaliczenia testu i zdobycia certyfikatu potwierdzającego nabycie nowych kompetencji)

Jak wprowadzić projekt do szkół i przedszkoli?

1. Pakiet można zakupić w kwocie 3400 zł netto składając zamówienie na adres: fundacja@cff.edu.pl
  2. Można założyć zbiórkę na wybraną przez siebie placówkę poprzez portal zbiórkowy fundacji: https://edu-skarbonka.pl/

Więcej tutaj: <załącznik>

ABC Ekonomii ma działanie długofalowe: raz wyposażona placówka może wykorzystywać materiały w kolejnych latach, z kolejnymi rocznikami.

Więcej informacji tutaj: https://cff.edu.pl/abc-ekonomii/

Czepczyński Family Foundation jest pierwszym instytucjonalnym członkiem Rotary w Polsce i działa w rotariańskich szeregach od września 2019 roku. Host klub: RC Gorzów Wielkopolski.

W ramach naszej współpracy 3 zł z KAŻDEJ kupionej przez Rotarian książki przekazywane jest na rzecz Rotary Foundation.