Rotaract European Meeting Poznań 2015

Rotaract European Meeting Poznań 2015
Czas wakacyjnych podróży powoli dobiega końca, warto jednak wybrać się w jeszcze jedną – do Poznania, na Rotaract European Meeting. REM to spotkanie ponad trzystu Rotaractorów z całej Europy, podczas którego mamy szansę lepiej się poznać, zintegrować, ale też pokazać osiągnięcia polskich klubów i zaprezentować zagranicznym gościom piękno Poznania.

Oprócz oficjalnego spotkania European Rotaract Information Center oraz warsztatów, przygotowaliśmy całe mnóstwo dodatkowych atrakcji, tak, by weekend 8-11 października 2015 r. był tym, którego długo nie zapomnimy.

Rozpoczynamy w czwartek uroczystością powitalną oraz integracją członków Rotaract w Europie. W piątek, zapraszamy uczestników na Opening Ceremony, która odbędzie się w zabytkowym, działającym od 1921 r. kinoteatrze Apollo. Potem w sobotę spotkamy się na będącej ukoronowaniem wydarzenia uroczystej Gali, a naszych gości zaprosimy do niezwykle nowoczesnej Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Uczestnicy REM będą mieli okazję w międzyczasie zwiedzić Poznań na kilka sposobów. Oprócz klasycznej city tour przygotowaliśmy wycieczkę szlakiem piwa, z którego słynie stolica Wielkopolski, a także podróż w przeszłość – przejażdżkę zabytkowymi samochodami po modernistycznym Poznaniu.

Nie zabraknie też atrakcji dla łasuchów. W czasie warsztatów w Rogalowym Muzeum Poznania nasi goście będą mogli przekonać się, jak powstają najbardziej znane poznańskie wypieki, certyfikowane Rogale Świętomarcińskie. O osiągnięciach polskich winiarzy i producentów cydru nasi goście dowiedzą się więcej w czasie degustacji w Vinoteka&Winebar FoodWine, znajdującym się w wielokrotnie nagradzanym Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar.

Zwolennikom aktywnych form wypoczynku proponujemy z kolei spływ kajakowy po dopływie Warty, Cybinie.

Hanna Przezwicka

Rotaract Club Poznań

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.