25-lat minęło w RC Wolsztyn

25-lat minęło w RC Wolsztyn

30 czerwca br. minął 25 rok charytatywnej pracy Rotary Club Wolsztyn. Jubileuszowy rok naszej działalności okazał się rokiem wyjątkowym, bowiem epidemia Covid-19 zmusiła nas do weryfikacji zamiarów związanych z planowanymi uroczystościami. Mimo trudności udało się nam zrealizować plan pracy klubu w 100%, a nawet przekroczyć go o zakup aparatu do tlenoterapii. 

W tym roku uroczyste przekazanie służby odbyło się w Karpaczu w „Hotelu Karkonosze – Chata Karkonoska” u naszego członka Jarka Pola. Dziękujemy Tobie Jarku i Twojej małżonce Ali za cudowne przyjęcie i profesjonalne zorganizowanie tak doniosłej dla nas uroczystości.

Prezydent RC Wolsztyn  w kadencji  2019/2020 Krzysztof Małuszek w sposób absolutnie perfekcyjny poradził sobie w prowadzeniu klubu w tym trudnym czasie. Dziękujemy Tobie Krzysiu za cały trud i wysiłek, ale też za znakomity styl i lekkość prowadzonych zebrań. Doskonale radziłeś sobie z rozdzielaniem zadań oraz egzekwowaniem ich wykonania z dużym humorem. Przekazując swojemu następcy, w sposób bardzo uroczysty, insygnia służby prezydenckiej  w takim samym stylu zdałeś sprawozdanie z roku swojej prezydentury. Brawo, brawo, brawo!

Prezydentem Rotary Club Wolsztyn w kadencji 2020/2021 został jednogłośnie wybrany przez członków klubu Zygmunt Gucze i to na jego barkach spoczął łańcuch z rotariańskim kołem symbolizujący służbę prezydencką. Zygmunt podejmując się zadania trudnego, ale też i zaszczytnego, w krótkich słowach przedstawił nam projekt planu pracy klubu podkreślając niezmienność zasady „ Uczynność innym ponad korzyść własną”.

7 lipca Zygmunt poprowadził swoje pierwsze zebranie i już wiadomo, że będzie to ciekawy rok. Kolego życzymy Tobie wszystkiego co najlepsze, dużo siły i determinacji w prowadzeniu  RC Wolsztyn i wiemy dobrze, że poradzisz sobie znakomicie.

Krzysztof Piotrowski, RC Wolsztyn

Fot. z arch. RC Wolsztyn

 

 

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.