VI Charytatywny Turniej Piłkarski Rotary

VI Charytatywny Turniej Piłkarski Rotary

W dniach 5-6 października 2019 roku rozegraliśmy VI już Charytatywny Turniej Piłkarski Rotary organizowany przez nasz Klub Rotary Białystok na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z największych zakładów i instytucji z naszego miasta i regionu.

Pogoda, chociaż wiał mroźny wiaterek, dopisała. W pierwszym dniu zawodów drużyny rozgrywały eliminacje w dwóch grupach, z których każde trzy najlepsze zespoły zakwalifikowały się do rozgrywek finałowych w Grupie Mistrzowskiej w kolejnym dniu zawodów.

Zespoły, które zajęły miejsca od 4 do 6 rozgrywki kontynuowały w Grupie Rekreacyjnej. Podczas zawodów gościliśmy dzieci i młodzież wraz z wychowawcami z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dom pod Modrzewiem”. Wyniki zamieszczone są poniżej w tabeli. Zarówno w Grupie Rekreacyjnej jak i Mistrzowskiej do ostatniego meczu nie znaliśmy zwycięzcy co dowodzi wysokiego poziomu rozgrywek. Sama gra odbywała się w atmosferze „fair play” o czym świadczy brak kontuzji. W rozgrywkach także wzięli udział chłopcy z „Jedynki”, strzelając 4 gole! Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego turnieju oraz BOSiR. Środki zebrane podczas turnieju przeznaczone zostaną na wsparcie edukacji dzieci i młodzieży z tej placówki. Na koniec zawodów Pan Jacek, Dyrektor Placówki podziękował nam wszystkim za wsparcie oraz pomysł tak wspaniałej i ciepłej imprezy.


Także dziękujemy Panu Jackowi, Paniom opiekunkom – Justynie, Marcie, Milenie, oraz wychowankom Alicji, Asi, Marysi, Olivii, Wiktorii, Arturowi, Dominikowi, Łukaszowi, Patrykowi i Przemkowi.


To wszystko nie byłoby możliwe bez naszych drużyn i zawodników : Hanbud Biasan Artur Sawicki Adampol TeamGrupa PGE Rosti Bianor Sp. z oo Promotech Margo-worldwide SMP Biazet Sempai PLUM Eltron – bardzo wam dziękujemy. Dziękujemy naszym sponsorom, Galeria Plakatu Świat Reklamy Zdrowa Woda KajaSport.pl patronom medialnym Radio Akadera BIA24.pl

Bardzo dziękujemy także Panu Łukaszowi Prokorymowi Przewodniczącemu Rady Miasta Białystok za objęcie naszych Zawodów Honorowym Patronatem.

Wyniki:
punkty bramki strzelone bramki stracone
Grupa Mistrzowska
1 Hanbud 13 10 2
2 Biasan 11 6 2
3 Adampol 7 5 3
4 PGE 4 6 7
5 Rosti 4 5 10
6 Promotech 1 1 9
Grupa Rekreacyjna
7 Margo 13 9 2
8 SMP 11 9 2
9 BIAZET 10 9 4
10 SEMPAI 6 5 8
11 PLUM 3 4 7
12 Eltron 0 0 13

Zapraszamy do kolejnego już VII Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Rotary który odbędzie się w Hali w Lutym 2020 roku.

RC Białystok

Fot. z arch. RC Białystok

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.