109 Konwencja Rotary International – Toronto 2018

109 Konwencja Rotary International – Toronto 2018

Następna Konwencja Rotary International odbędzie się w Toronto. Tym razem Konwencja odbędzie się nieco później niż zwykle: w dniach 23–27 czerwca 2018 roku. Wtedy właśnie rozpoczyna się niezwykle urokliwe kanadyjskie lato i atmosfera w tym pięknym mieście staje się naprawdę gorąca.

Lokalni Rotarianie będą chcieli zauroczyć nas lokalną kulturą i swoją gościnnością. Jestem przekonany, że tak właśnie się stanie, gdyż Kanada jest naprawdę zachwycająca – odwiedzałem ją już dwukrotnie!

Jedną z ciekawostek dotyczących Toronto jest to, że tamtejsza gigantyczna CN Tower została zaprojektowana przez australijskiego architekta Johna Andrewsa i od czasu budowy w 1976 roku przez niemal 30 lata była najwyższą wieżą na świecie. Ma 113 pięter, a na jej szczycie chodzi się po przezroczystej posadzce, na której można się położyć i zrobić „selfie” na tle ludzi, którzy pod nami, na odległej ziemi, wyglądają jak mrówki.

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć ciekawe przemówienia, wziąć udział w sesjach breakoutowych, panelach dyskusyjnych, spotkaniach Rotarian, ale także poznać projekty i służbę innych klubów, kontaktując się z Rotarianami z całego świata.

Oto jeden z filmów promujących to wydarzenie:

Drodzy Rotarianie, naprawdę warto zarejestrować się już teraz i skorzystać z oszczędności wczesnej rejestracji. Już dzisiaj wejdźcie na stronę: KONWENCJA RI TORONTO 2018. Tam znajdziecie wiele informacji na temat zbliżającej się Konwencji, a także dokonacie rejestracji.

Do zobaczenia w Toronto. Zapraszam serdecznie,

Mark Krawczyński Przewodniczący Komitetu Dystryktu 2231 ds. promocji RI Convention w Toronto

Fot. ze str. http://www.riconvention.org/en

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.