XIX Wigilia Wielu Narodów

XIX Wigilia Wielu Narodów

Spotkanie Wielu Kultur

sobota 7.12.2019, godz. 19:00

Przesłaniem Wigilii jest wzajemne poznawanie się ludzi różnych kultur i różnych narodów poprzez wspólne świętowanie przy wigilijnym stole, a także wzajemne zrozumienie się i tolerancja.

Społeczeństwo Wrocławia i Dolnego Śląska w swoim rozwoju historycznym zawsze było gościnne dla ludzi z szerokiego świata, tutaj bowiem krzyżowały się szlaki handlowe od niepamiętnych czasów, co sprzyjało wymianie i wzbogacaniu miejscowej kultury oraz bogaciło mieszkańców w ich rozwoju duchowym. Otwartość kulturowa miasta i całego regionu dolnośląskiego doprowadziła do znaczącego dorobku w dziedzinie nauki, literatury i szeroko pojętej kultury.

W naszej Wigilii weźmie udział wielu gości, w tym m.in. kilkudziesięcioosobowa  grupa młodzieży z całego świata, która przebywa w Polsce w ramach programu rocznej wymiany młodzieżowej Rotary International. Młodzież ta, wspólnie z kolegami i opiekunami z Polski zaprezentuje własny program artystyczny.

A oto link do relacji z ubiegłorocznej Wigilii Wielu Narodów:

Wigilia Wielu Narodów – Spotkanie Wielu Kultur