XIII Rotariańska Majówka Lotnicza

Olsztyn

Strona WWW

RC Olsztyn

Stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn wspólnie z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, organizuje już XIII-tą Rotariańską Majówkę Lotniczą, która odbędzie się dnia 21 maja 2017 r. w godzinach 10.00-18.00.

Impreza o charakterze rodzinnego pikniku rekreacyjnego organizowana jest z myślą o mieszkańcach Olsztyna i regionu. Na scenie „majówki” wystąpią zespoły artystyczne z naszego regionu, strażacy dadzą pokaz swojej profesjonalnej sprawności, a policjanci z olsztyńskiego garnizonu zorganizują pokaz sprzętu i działań. Wytwórcy rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a specjaliści od kuchni popiszą się swoimi dziełami kulinarnymi. Majówka to także atrakcje lotnicze, wystawy samolotów, pokazy modeli latających – gratka dla miłośników lotnictwa.

Rotariańska Majówka Lotnicza to przede wszystkim akcja charytatywna mająca służyć pozyskaniu środków na statutową działalność klubu Rotary Olsztyn. W tym roku całkowity dochód zostanie przekazany na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Kliniki Budzik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Rokrocznie imprezę odwiedza kilka tysięcy mieszkańców i wydarzenie te już na stałe wpisało się w kalendarz imprez rekreacyjnych w mieście.