Winobranie z RC Opatów

RC Opatów

Drogie Rotarianki

Drodzy Rotarianie,

Nasz nowo powstały satelitarny Rotary Club Opatów zaprasza Was serdecznie na tradycyjny jesienny zbiór winogron do Winnicy Państwa Brzostowiczów, przy ul. Legionów 32 w Opatowie. Spotkanie organizowane jest przy udziale naszego klubu macierzystego RC Kielce.

To wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania się, poznania, wspólnej pracy i integracji przy zbiorach poszczególnych szczepów winogron i wspólnych działań charytatywnych.

Podczas akcji dobroczynnej zbierane będą środki na rzecz podopiecznych Siostry Małgorzaty Chmielewskiej i jej Fundacji „Chleb Życia”.

Spotkanie rozpocznie się 18 września o godz. 15.00. W godz. 15.00-18.00 odbędzie się tradycyjny zbiór winogron. Zaczniemy zwiedzaniem winnicy połączonym z wprowadzeniem do ręcznego zbioru winogron. Osoby, które będą chciały wziąć czynny udział w zbiorach otrzymają kosze i sekatory i będą zbierały owoce pod czujnym okiem doświadczonych winiarzy. Osoby te powinny zadbać o odpowiedni ubiór i jeśli mają to mogłyby zabrać ze sobą małe sekatory – zawsze sekatorów jest mniej niż osób chcących zbierać winogrona.

Osoby, które nie będą brały udziału w zbieraniu będą miały możliwość zwiedzenia winnicy, obserwacji zbiorów, spędzenia czasu na łonie natury, słuchania muzyki na żywo.

Ok. godz. 19.00 odbędzie się licytacja obrazu.

W ramach poczęstunku będzie grill i ziemniaki z ogniska oraz napoje ciepłe i zimne.

Po udanych zbiorach spędzimy miły wieczór we wspaniałej opatowskiej atmosferze.

Serdecznie zapraszam,

Adam Hanuszkiewicz, Prezydent RC Opatów