„Weiser” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

„Weiser” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

06 kwietnia 2016, godz. 18:00
do 21:00

Miejsce:

Gdyńskie Centrum Filmowe

Pl. Grunwaldzki 2

Gdynia

Organizowane przez klub:

RC Gdynia

Szanowni Przyjaciele Rotarianie,

Klub Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Klub Rotary Gdynia, serdecznie zaprasza 6 kwietnia br. (środa) o godz. 18.00

na projekcję filmu Wojciecha Marczewskiego „WEISER”  oraz spotkanie z twórcami:

reżyserem i scenarzystą: WOJCIECHEM MARCZEWSKIM

pisarzem: PAWŁEM HUELLE

GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE, sala Warszawa, Plac Grunwaldzki 2 w Gdyni

REZERWACJA (konieczna): info@gsf.pl, tel. 58 712 22 77           Prosimy o podanie informacji o liczbie rezerwowanych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w najbliższej projekcji prosimy potwierdzić do dnia 31 marca. W przypadku odwołania rezerwacji prosimy o kontakt.

Opis filmu:

„Weiser” jest filmem o tajemnicy i próbie dotarcia do prawdy. O tajemnicy życia i świata. Jest również filmem o naszej pamięci i jej ułomności. O tajemnicy dzieciństwa, które jest najbardziej magicznym, ale jednocześnie najbardziej bolesnym okresem życia, pełnym prawdziwych fascynacji i zauroczeń. Realność codziennego dnia miesza się z mistyką, ze wspomnieniem, nie zawsze być może zgodnym z prawdą. Bo jak po latach określić co jest, lub co było prawdą, a co jedynie grą naszej umęczonej wyobraźni? Czy obsesyjnie powracający obraz dramatycznego wydarzenia, które miało miejsce trzydzieści lat temu, i którego nie sposób wymazać z pamięci, istniał naprawdę, czy to tylko chora nasza wyobraźnia? Akcja filmu rozgrywa się w dwu, symultanicznie prowadzonych planach czasowych – w dalekiej przeszłości lat sześćdziesiątych i współcześnie. „Weiser” to film robiony z perspektywy końca lat dziewięćdziesiątych, końca stulecia. Z perspektywy lęków i pytań z jakimi wchodzimy w nowe tysiąclecie.