Polsko-Ukraiński turniej szachowy

Polsko-Ukraiński turniej szachowy

19 marca 2022, godz. 9:30
do 13:00

W dniu 19 marca odbędzie się Polsko-Ukraiński turniej szachowy. Odbędzie się od godziny 9:30 w budynku Uczelnia Korczaka w Katowicach ul. Katowicka 27 Dzięki uprzejmości władz Uczelni oraz organizacji współorganizującej ze mną o której powiem wkrótce taki turniej zostanie przeprowadzony do klasyfikacji FIDE Rapid w tempie 10+5.
Dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na dzieci ukraińskie.
 
Do naszego turnieju zgłosił się chłopiec z Ukrainy – uchodźca, który został zmuszony do ucieczki ze swojego domu. Wiedząc jak to jest traumatyczne, zwłaszcza dla dzieci zostanie on otoczony opieką i sympatią i sprawimy że poczuje się dobrze na turnieju. Tym sposobem zawody zyskują kolejny wymiar międzynarodowy.
Zapraszamy innych zawodników i sympatyków szachów z Ukrainy, Polski oraz każdego innego kraju życzliwego tej inicjatywie do udziału i przyjemnej gry z pomocą i zbiórką
Podczas pierwszego polsko-ukraińskiego turnieju szachowego przeprowadzimy zbiórkę następujących artykułów:
1. Dla dzieci : piórniki, kredki, bloki rysunkowe, tornistry, długoterminowa żywność, żywność dla niemowląt, środki czystości.
2. Artykuły długotrwałe : środki opatrunkowe, długoterminową żywność, koce, śpiwory, kosmetyki (wymieniłem przykładowe).
Oraz inne przydatne dla powyższych grup. Niezależnie czy grasz w szachy czy nie, możesz pomóc- 19.03.2022 w godzinach 9:30-14:00 Katowice ul. Katowicka 27 Uczelnia Korczaka Wydział w Katowicach.
Paweł Koza