Koncert Talenty Szczecina

RC Szczecin International

zaprasza na

Koncert Talenty Szczecina

który odbędzie się 21 grudnia 2019 roku.

Talenty Szczecina to coroczny projekt edukacyjno-artystyczno-charytatywny

organizowany przez Rotary Club Szczecin International.

Zapraszamy do współpracy profesjonalnych muzyków, którzy przeprowadzają warsztaty z uczniami szkół muzycznych. Następnie organizujemy koncert charytatywny, stwarzając młodym muzykom szansę na zaprezentowanie nabytych umiejętności. Dochody z koncertu są przeznaczone na pomoc dla osób będących w potrzebie – głównie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

W tegorocznym koncercie wystąpi międzynarodowa orkiestra młodzieżowa – International Youth Charity Orchestra, której członkami są uczniowie i studenci szkół muzycznych ze Szczecina, Stargardu, Koszalina, Gorzowa, Niemiec, a nawet Macedonii. Młodzież przygotowywać się będzie do występu podczas kilkudniowych warsztatów orkiestrowych pod dyrekcją norweskiego dyrygenta Jona Fyllinga. W ramach projektu orkiestra wystąpi w Pasewalku oraz Szczecinie.

Program Koncertu
Część 1:
Soliści zostaną ogłoszeni

Część 2:
Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna
pod dyrekcją Jona Fyllinga
1. Grieg, Poranek
2. Rodrigo, Concierto de Aranjuez
3. Strauss, Polka Pizzicato
4. Brahms, Taniec węgierski nr 5
5. Czajkowski, Dziadek do orzechów
(wybrane fragmenty)
6. Anderson, The Christmas Festival

Fot. z arch. RC Szczecin International (fotojaga) – koncert Talenty Szczecina w 2015 roku.