07 lipca 2024, godz. 18:00

Strona WWW

RC Warszawa Konstancin

7 lipca Rotary Club Warszawa Konstancin organizuje w Konstancinie koncert „CHARLES AZNAVOUR, z okazji 100. rocznicy urodzin„. Zbieramy fundusze na naszą akcję „Ukraina – jesteśmy z Wami”.

CHARLES AZNAVOUR

Francuski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów piosenek pochodzenia ormiańskiego, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej muzyki rozrywkowej XX wieku z tytułem „Variety Singer of the Century” nadanym przez CNN i Times. Sprzedał ponad sto milionów płyt na całym świecie.

Urodzony 22 maja 1924 roku w Paryżu, w 2024 świętowałby swoje 100. urodziny.

Jego głos zachwycał największe sale muzyczne Paryża, Nowego Jorku, Londynu, Tokio czy Rio.

Aznavour zaśpiewał przeszło dziewięćset piosenek, w tym : „Emmenez-moi”,
„La Bohème”, „Je me voyais déjà”, „Hier encore”, „Mourir d’aimer”, „La Mamma”, „Comme ils disent”, „Les plaisir démodés”, „She”, „Les comédiens”, „Sa jeunesse”,  „Une vie d’amour”.

Odszedł 1 października 2018 roku w Mouriès, Francja.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert CHARLES AZNAVOUR, z okazji 100. rocznicy urodzin

w wykonaniu:

Chris Schittulli – śpiew

Piotr Wrombel – fortepian i kierownictwo muzyczne

Wiesław Prządka – akordeon

Zbigniew Wrombel – kontrabas

Andrzej Mazurek – perkusja

Organizatorzy: KDK Hugonówka, Fundacja MCS Kultura

Partner: Klub Rotary Warszawa Konstancin

Patronat honorowy: Ambasada Francji w Polsce

Partner medialny: Przegląd Piaseczyński, Media Krajewski

Bilety w cenie: 100 PLN/ za osobę

Zapraszamy do zakupu biletów w kasie KDK Hugonówka i on-line.

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie akcji charytatywnej UKRAINA – jesteśmy z Wami / UKRAINE – nous sommes avec vous!

Działania RC Warszawa Konstancin na rzecz pomocy Ukrainie

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie dużą część naszej energii poświęcamy pomocy zarówno uchodźcom ukraińskim w Polsce, jak i tym, którzy pozostali w Ukrainie. Ta pomoc jest możliwa dzięki własnym środkom finansowym pozyskiwanym z organizowanych przez nas imprez charytatywnych, ale także dzięki sponsorom i współpracy z innymi klubami Rotary: z Polski, Francji, Holandii i Stanów Zjednoczonych. Akcja, w ramach której realizujemy różne projekty na rzecz Ukrainy została przez nas nazwana „Ukraina – jesteśmy z Wami”.

Na czym polega ta akcja?

Rozpoczęliśmy działania natychmiast po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Już 10 marca 2022 roku do Konstancina-Jeziorny dotarły dary, których zbiórkę, na prośbę naszego klubu, przeprowadził klub francuski z Saint-Germain. My zorganizowaliśmy i sfinansowaliśmy transport. Wówczas do uchodźców w Polsce, ale również tych, którzy pozostali w Ukrainie dotarły 22 tony żywności, środków higieny osobistej, ubrań i artykułów medycznych. Do lipca 2022 roku zorganizowaliśmy jeszcze pięć transportów na Ukrainę ze środkami pierwszej potrzeby – pozyskaliśmy na to środki od naszych członków i z klubów Rotary we Francji i Holandii. W drugim etapie akcji, wysłaliśmy do ukraińskich szpitali zakupiony w Polsce sprzęt medyczny do diagnozowania kobiet w ciąży i do operacji neurochirurgicznych. Naszym głównym partnerem w Ukrainie jest fundacja „Help Borodyanka”, która informuje nas o najpilniejszych potrzebach.

Ostatnim projektem, który udało się zrealizować w ramach akcji „Ukraina- jesteśmy z Wami” jest sfinansowanie operacji 21 dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym, którymi opiekuje się fundacja „Help Borodyanka”.

Szacunkowa wartość pomocy materialnej i finansowej dotychczas udzielonej przez nasz klub w ramach akcji „Ukraina- jesteśmy z Wami” to ponad 90 tys. euro.

W jaki sposób wspieracie dzieci z porażeniem mózgowym?

Ukraińska fundacja „Help Borodyanka” opiekuje się rodzinami osób, które wychowują dzieci z porażeniem mózgowym. W obecnej sytuacji państwo ukraińskie nie jest w stanie zapewnić skutecznego leczenia takich dzieci. Jednak w mieście Winnica, w prywatnym centrum medycznym,  przeprowadzane są wyjątkowe operacje, dzięki którym można zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować objawy ograniczeń ruchowych wynikających z dziecięcego porażenia mózgowego. Koszt jednej operacji to około 1500 euro.

Dzięki pieniądzom, które otrzymaliśmy od Fundacji Pfizera i Fundacji Króla Baudouina udało się pomóc 21 dzieciom. Zostały zoperowane i obecnie są rehabilitowane. Mamy  świadomość, że jest to kropla w morzu potrzeb. Obecnie w Ukrainie jest 30 tys. dzieci, u których zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wszystkim nie uda nam się pomóc, ale chcielibyśmy kontynuować projekt i dlatego szukamy wsparcia.

Wspólnie z Fundacją MCS Kultura i  KDK „Hugonówka” organizujemy teraz koncert charytatywny „Aznavour 100 lat”, który odbędzie się 7 lipca br. Dochód przeznaczymy na kontynuowanie akcji „Ukraina – jesteśmy z Wami”. Patronat nad tą imprezą objął Ambasador Francji w Polsce, a patronat medialny „Przegląd Piaseczyński.

Wsparcia dla naszej akcji może udzielić każdy, kupując bilet na  koncert lub wpłacając dowolną kwotę na nasze konto bankowe z adnotacją ”Ukraina – jesteśmy z Wami”. Bilety można kupić w KDK „Hugonówka”, zaś numer naszego konta bankowego to:

Rotary Klub „Konstancin”

Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc.
Jolanta Ciesielska, prezydent elekt (od 1 lipca prezydent) klubu Rotary Warszawa Konstancin

Konstanciński Dom Kultury
Mostowa 15, Konstancin Jeziorna