II Rotariański Rodzinny Spływ Kajakowy – Krutynia 2018

II Rotariański Rodzinny Spływ  Kajakowy – Krutynia 2018

08 września 2018, godz. 9:00

RC Bartoszyce - Lidzbark Warmiński

Kilka lat temu, w 2011r. nasz Klub zorganizował I Rotariański Rodzinny Spływ Kajakowy Rzeką Łyna. Uczestniczyli w nim Rotarianie z naszego klubu oraz uczestnicy obozu „Lato w siodle”, w ramach krótkoterminowej wymiany młodzieży.  Płynęliśmy z miejscowości Szylina Wielka k/Bartoszyc do Sępopola, przybijając do brzegu vis a vis posiadłości naszego klubowego Kolegi Piotra Wasilewskiego, gdzie dalej odbywała się dalsza część imprezy. Po kilku latach, postanowiliśmy reaktywować tą imprezę i nadać jej charakter cykliczny, z tym, że spływy będą się odbywały różnymi trasami.

W tym roku,  Rotary Club Bartoszyce-Lidzbark Warmiński postanowił zorganizować II Rodzinny Rotariański Spływ Kajakowy rzeką Krutynia.

Spływ będzie się odbywał z miejscowości Krutyń do miejscowości Ukta (mapa w załączeniu). Będzie trwał  w zależności od tępa –  od 3 do 4 godzin.

Spotykamy się 8 września o godzinie 9.00 w Ukcie, adres: Ukta 44 – http://przystanukta.pl/ – czas potrzebny na zebranie się, przewiezienie ludzi i kajaków. Tam po wszystkich sprawach organizacyjnych zostaniemy zawiezieni do punktu początkowego spływu czyli do Krutyni, skąd wyruszamy na trasę spływu.  W trakcie spływu, w połowie trasy, zatrzymujemy się w miejscowości Rosocha na krótki poczęstunek http://portrosocha.pl/. Po posileniu się i uzupełnieniu płynów, płyniemy dalej do miejsca gdzie zaparkowaliśmy nasze pojazdy.

Koszty:

– kajak: – dwuosobowy  – 40 zł

–  trzyosobowy   – 60 zł

– lunch  –  15 zł/ osoba – placki ziemniaczane (słynne na tej przystani)+ kiełbasa z grilla z surówką.

Całkowity koszt uczestnictwa wynosi 35 zł od osoby (miejsce w kajaku + lunch).

Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem: stanisław.andrzejewski@bart-druk.pl,  sms na tel. kom 601645096   – do dnia 30 sierpnia 2018 roku.

Pozdrawiam,

Stanisław Andrzejewski