IFMR POLSKA International Tour Kotlina Kłodzka – odkryj piękno Dolnego Śląska

do 30 maja, godz. 18:00

Strona WWW

Wstępny opis wycieczki:

„Zapraszam wszystkich członków IFMR i moich przyjaciół z sąsiednich krajów: Litwy, Niemiec i innych z osobami towarzyszącymi oraz cały klub IFMR POLSKA na kolejny przejazd, który odbędzie się w dniach 27-30 maja 2021 roku.

Bardzo miło mi gościć Państwa w pięknej Kotlinie Kłodzkiej, na granicy z Czechami w Górach Stołowych.

Mamy tutaj wyjątkowe trasy: góry, kręte drogi i wiele ciekawych miejsc przyrodniczych i historycznych. Chcę wam pokazać i wspólnie jechać tymi drogami. Trasę przejedziemy przez Góry Stołowe, trasę Śród Sudeckiej i wjedziemy do Czech.

Zaplanowałem tam posiłek w restauracji myśliwskiej, gdzie można zjeść pyszną dziczyznę. Ponadto w Czechach zobaczymy odbudowany kościół ze szklanym dachem oraz Skalne Mesto z bardzo ciekawymi formami skalnymi.

Dla atrakcji historycznych przygotowałem następujące miejsca: miejsce obozu wojsk Jana III Sobieskiego, które w 1683 r. Udały się na odciążenie Wiednia, następnie dwie twierdze w Kłodzku i Srebrnej Górze, obie zbudowane do obrony przed wojskami napoleońskimi, były nigdy nie podbity. Kopalnia złota w Złotym Stoku, Muzeum Gazownictwa w Paczkowie oraz Muzeum Techniki również w Paczkowie, którego właściciel posiadał prywatną fabrykę samolotów ultralekkich w USA, ma w swoich zbiorach kilkadziesiąt samochodów, a najcenniejszym eksponatem dla właściciela jest Motocykl Falcon.

Do zobaczenia wkrótce !!!

Wojtek Nakwasiński
organizator Tour